Trener i zagubiona dziewczyna

"Trener życia" - reż. Wojciech Malajkat - Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Obejrzenie spektaklu "Trener życia", uniwersalnej opowieści o relacjach międzyludzkich, w reżyserii Wojciecha Malajkata proponuje Teatr im. Adama Mickiewicza. Premiera sztuki odbędzie się w sobotę.

"Trener życia" - jak poinformował w środę częstochowski teatr - to opowieść o dwojgu ludziach, z których "ona nie odnajduje się w gąszczu życia, a on uświadamia sobie, że droga, którą dotychczas przemierzał, wiedzie na manowce".

Autorem sztuki "Lifecoach" jest Nick Reed. W 2008 roku, po raz pierwszy z dużym sukcesem została wystawiona na londyńskim West Endzie.

Głównymi bohaterami są Colin - tytułowy trener/terapeuta oraz zagubiona dziewczyna imieniem Wendy, która ma kłopoty w życiu zawodowym i osobistym.

- To współczesny komediodramat wywodzący się z rzeczywistości korporacyjnej. Modny coaching przenika do różnych sfer życia publicznego - mamy m.in. trenerów w świecie polityki i w sporcie. Z drugiej strony jesteśmy bombardowani poradnikami w księgarniach. Radzą nam jak żyć, jak wychowywać dzieci, jak znaleźć żonę, jak zarabiać pieniądze. Ich skuteczność troszkę wyśmiewa autor tej sztuki - powiedział dyrektor teatru Robert Dorosławski.

Sztukę w przekładzie Klaudyny Rozhin, wyreżyserował Wojciech Malajkat, za scenografię odpowiada Julia Skrzynecka. Występują m.in. Sylwia Karczmarczyk (Wendy) oraz Sambor Czarnota (Colin).

(-)
Materiał Teatru
10 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia