Trudne jest życie urwisa

"Emil z Lönnebergi" - Konrad Dworakowski - Teatr Baj w Warszawie

Teatr Baj jest jednym z uczestników ogólnopolskiej akcji "Dotknij Teatru" organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W ramach obchodów tego święta 27 marca 2014 r. o godz. 10.00 odbędzie się specjalny pokaz spektaklu "Emil z Lönnebergi" Astrid Lindgren w reż. Konrada Dworakowskiego.

Spektakl opowiada historię Emila - jednego z wielu urwisów, którzy dorastali, dorastają i będą; dorastać na tym świecie. Wiecznie w trudnych warunkach. Trudne jest życie urwisa. Zwłaszcza, kiedy jest mały i wszyscy próbują go wychować na ludzi. Stara się więc dostosować, dwa razy nie popełniać tego samego błędu. Ale czy to jego wina, że każdy objaw jego kreatywności traktują jako psotę? Urwisy często mają genialne pomysły, których dorośli niestety nie potrafią docenić. To normalne - zwykle nie rozumiemy tego, co nas przerasta. A te rzekome wybryki urwisa... to tylko eksperymentalne poznawanie świata. Dzięki współpracy z Fundacją Kultury bez Barier/ spektakl zostanie dostosowany do odbioru przez osoby z niepełnosprawnością wzroku. Specjalna cena biletów dla osób korzystających z audiodeskrypcji:15 zł. Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

29 marca 2014 r. o godz. 16.00 odbędą się warsztaty z animacji dla dorosłych prowadzone przez aktorów Teatru Baj (Magdalenę Dąbrowską i Kamila Króla) pt.: "Czy dorośli mogą bawić się lalkami?". Będzie można przekonać się o tym osobiście, przychodząc na spotkanie. Odważni dorośli będą mogli oddać się w ręce lalek, to znaczy lalki oddadzą się w ich ręce. Na spotkaniu aktorzy zdradzą arkana sztuki animacji, a w związku z tym, że Baj świętuje właśnie w tym sezonie swój jubileusz, na dokumencie filmowym będzie można zobaczyć, jak Bajowa sztuka lalkowa wyglądała pół wieku temu. Liczba miejsc ograniczona. Cena biletu 6 zł / osoba. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

6 kwietnia 2014 r. po spektaklu "Zaczarowane wycinanki" w reż. Ireneusza Maciejewskiego odbędzie się spotkanie w ramach projektu "mały, Duży i BAJ", adresowanego do dzieci i ich rodziców lub opiekunów. Tematem spotkania będzie "Teatr przedmiotu i wyobraźni", a poprowadzi je aktor: Andrzej Bocian.Będziemy z małymi i dużymi widzami poznawać świat teatru animacji czyli ożywiania i zaprosimy ich do wspólnej zabawy w teatr. Wyobraźnia potrafi ożywić przedmioty codziennego użytku, to właśnie za nich pomocą spróbujemy przedstawić nowe przygody małego Liu, bohatera spektaklu "Zaczarowane wycinanki". Cena biletu na warsztaty: 6 zł/ osoba. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc. Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest obejrzenie spektaklu odbywającego się w Teatrze Baj tego samego dnia.

(-)
Materiał Teatru
27 marca 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia