Trwa "Lato w teatrze"

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Już po raz trzeci w Kielcach odbywają się wakacyjne, bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu "Lato w teatrze", realizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie.

Uczestnicy warsztatów mają niepowtarzalną okazję, aby wcielić się w rolę detektywów, których zadaniem jest odkrywanie sztuki i miejsc z nią związanych.

Do współpracy TLiA "Kubuś" zaprosił 5 kieleckich instytucji: BWA, Muzeum Historii Kielc, Filharmonię Świętokrzyską, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz Komendę Miejską Policji.

W ciągu 14 dni młodzi detektywi zmierzą się z szeregiem zagadek i łamigłówek.

Finałem warsztatów będzie pokaz zatytułowany "Na tropie Sz" oraz instalacja przestrzenna "Dzieci i ryby mają głos", na które już dziś zapraszamy wszystkich kielczan i miłośników dobrego teatru - 13 i 14 lipca godz. 18.00 (siedziba TLiA "Kubuś").

Tradycją kieleckiego "Lwt" stała się wizyta Prezydenta Miasta Kielce Pana Wojciecha Lubawskiego. Tym razem zaprosimy go w charakterze nie urzędnika ale pisarza.

W 2014 roku nakładem Wydawnictwa ZNAK ukazała się książka autorstwa Wojciech Lubawskiego i Tomasza Natkańca "Małgorzata idzie na wojnę".

Wojciech Lubawski odkryje przed uczestnikami "Lwt" kulisy amatorskiego śledztwa i historię niezwykłego zakupu przez serwis eBay, które doprowadziły do napisania powieści.

Spotkanie odbędzie się 10 lipca br. o godzinie 12.00 w siedzibie BWA. Spotkanie poprowadzi Pan Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc.

(-)
Materiały Organizatora
11 lipca 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...