Trwa remont teatru

Gliwicki Teatr Muzyczny

Od marca trwa skomplikowana modernizacja siedziby Gliwickiego Teatru Muzycznego. Modernizacja powinna zakończyć się w grudniu tego roku.

(...) Remont budynku przy ul. Nowy Świat 55/57 polega na wymianie dachu, stropu nad widownią oraz podniesieniu nadscenia, co ułatwi zmianę dekoracji.Siedziba teatru ponadto zostanie dostosowana do wymagań straży pożarnej. W ramach modernizacji przebudowę przejdzie foyer, szatnie i toalety. Znikną bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych. Sala główna będzie klimatyzowana, a przestrzeń strychowa zostanie zagospodarowana na potrzeby archiwum.

Modernizacja powinna zakończyć się w grudniu tego roku. Pochłonie 3,2 mln złotych, z czego 400 tys. zł to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resztę pieniędzy przekazało miasto. Generalnym wykonawcą robót jest firma budowlana "Mazur".

To nie pierwszy fotoreportaż Krzysztofa Krzemińskiego z pokładu quadrocoptera. W lipcu fotograf z Knurowa wysłał go na budowę Drogowej Trasy Średnicowej na granicy Gliwic i Zabrza.

luc
14 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...