Trwają próby do "Mefistofelesa" Arrigo Boito

W Operze Krakowskiej trwają przygotowania do spektaklu "Mefistofeles" Arrigo Boito w reżyserii Tomasza Koniny

Premiera opery, która odbędzie się 25 września br., zainauguruje nowy sezon artystyczny 2014/2015 naszej sceny.

Spektakl przygotowywany jest we współpracy z Trondheim Symphony Orchestra w ramach projektu "Operowe divertimento na scenach Krakowa i Trondheim".

Kolejne spektakle odbędą się w dniach 26, 28 i 30 września br. Przedstawienie zostanie zaprezentowane również podczas festiwalu w Trondheim w czerwcu przyszłego roku.

"Mefistofeles" to jedna z licznych prób przeniesienia "Fausta" Goethego do opery. Autor muzyki i libretta w jednej osobie, zachował zasadnicze wątki dzieła wielkiego Weimarczyka: prolog w niebie z zakładem Mefistofelesa o duszę Fausta, historię uwiedzenia Małgorzaty i jej śmierci, Noc Sabatu i miraż Pięknej Heleny, w końcu śmierć Fausta, wypowiadającego decydujące zdanie na temat szczęścia.

W przedstawieniu Opery Krakowskiej będzie to historia człowieka rozdartego między pragnieniem świętości a codziennością, operowy fresk wiodący od modlitwy i rozmowy z Bogiem po obrazy piekła. Opera łączy przejmującą opowieść o miłości z efektownymi scenami chóralnymi.

W spektaklu bierze udział 100 - osobowy chór (w tym 32-osobowy chór dziecięcy), w obsadzie śpiewacy krakowscy, polscy i zagraniczni.

(-)
Materiał Teatru
19 września 2014

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia