Trzeci tydzień projektu

Złap Groteskę w sieci

Mimo wielu trudności, z jakimi musi zmagać się zamknięty Teatr, projekt „Złap Groteskę w sieci" kontynuujemy już trzeci tydzień! Za nami lista przebojów Groteski, w której prezentowaliśmy ulubione piosenki ze spektakli, za nami również tygodniowe warsztaty teatralne „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ AKTOREM", w trakcie których aktorzy udzielali codziennych internetowych lekcji poprawnego mówienia i dykcji, ruchu scenicznego i śpiewu. Także za nami teatralna kuchnia i artystyczne dania serwowane przez aktorkę Teatru Groteska Małgorzatę Hachlowską oraz weekendowe spektakle z teatralnego repertuaru: „Brzydkie Kaczątko" i „Dzikie Łabędzie".

 

Blisko 20-tysięczna widownia oraz reakcje widzów, przesyłane w komentarzach na nasz profil www.facebook.com/teatr.groteska, świadczą o wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciu całego projektu. Wszystkie dotychczas wyemitowane odcinki projektu „Złap Groteskę w sieci" dostępne są również na naszym kanale YouTube: www.youtube.com/teatrgroteska

Ale to nie koniec! Przerwa w szkołach się przedłuża i kiedy frustracja wszystkich rodziców i nauczycieli tylko rośnie, kolejny raz przychodzimy z pomocą!

Przez najbliższy tydzień, dzień po dniu w samo południe zapraszamy na warsztaty „I TY MOŻESZ MIEĆ TEATR". Instruktorami będą kolejni aktorzy Teatru Groteska: Iwona Olszewska-Watemborska i Bartłomiej Watemborski. Ze swoimi dziećmi pokażą, jak w warunkach domowych zrobić pacynkę, marionetkę i lalkę na kiju. Jakub Popławski krok po kroku poprowadzi rodziców i dzieci przez artystyczne zadanie, którym będzie budowa teatru. Siły witalne w artystycznej kuchni Calineczki wzmocni Małgorzata Hachlowska.

Finałem tygodnia będzie kolejny weekendowy pokaz (4-5 kwietnia), tym razem zaprezentujemy spektakl „Trzy świnki", zrealizowany w konwencji maskowo – lalkowej.

UWAGA – KONKURS „Gramy dla Groteski"

Wszystkie tematyczne aktywności projektu „Złap Groteskę w sieci", o których informujemy już od trzech tygodni prowadzą - jak to w teatrze bywa - do grande finale, który już dziś zapowiadamy! Dla najmłodszych widzów organizujemy niecodzienny konkurs „Gramy dla Groteski". Po lekcjach śpiewu, dykcji, ruchu scenicznego, budowy marionetek, pacynek i instrukcji, jak zrobić domowy teatr czas na... produkcje własne najmłodszych widzów! Profesjonalne jury, w składzie którego znaleźli się aktorzy Teatru, oceniać będzie nadesłane filmiki z domowymi inscenizacjami, które prezentować będziemy również szerokiej publiczności na naszej stronie internetowej www.groteska.pl

Szczegóły konkursu jeszcze w tym tygodniu!

Wszystkie informacje na temat projektu „Złap Groteskę w sieci" oraz komentarze dotyczące sytuacji Teatru Groteska i Aktorów w okresie zawieszonej działalności, związanej z epidemią koronawirusa uzyskać można w Biurze Komunikacji Teatru Groteska:
media: Edyta Przybylska, tel. 664 092 001
instytucje i partnerzy: Agnieszka Tatara, tel. 601 519 027

Eryka Żmuda
Teatr Groteska
31 marca 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia