Trzecia Scena - przestrzeń przeżyć i inspiracji

Koncerty „Nowe Sytuacje"

Trzecia Scena to przestrzeń dla artystów wyjątkowych, przekazujących niezwykłe emocje, inspirujących i prezentujących sztukę na najwyższym poziomie. Republika i Hey to zespoły, które jako pierwsze zagrają w ramach Trzeciej Sceny.

Koncerty „Nowe Sytuacje" – 30 lat od wydania pierwszej płyty zespołu Republika (4.10) i Hey Unplugged (14.10) będą pierwszymi w ramach Trzeciej Sceny. Nie jest ona zupełną nowością, bowiem różnorodne wydarzenia artystyczne, obok spektakli operowych i koncertów muzyki klasycznej, pojawiały się niejednokrotnie przy Odeskiej 1. Trzecia Scena jest jednak formułą, w ramach której swobodnie, ale i starannie będziemy dobierać gatunki sztuki i prezentowanych artystów.
Już 4 października, na Dużej Scenie koncert „Nowe Sytuacje" – 30 lat od wydania pierwszej płyty zespołu Republika. Jak podkreślają muzycy nie jest to reaktywacja zespołu, a jedynie jednosezonowe spotkanie po to, aby zaprezentować i przypomnieć płytę „Nowe Sytuacje" młodej publiczności, która Republikę kojarzy głównie z utorami takimi jak „Mamona" czy „Odchodząc". Na koncercie usłyszmy wszystkie piosenki z płyty „Nowe Sytuacje" w oryginalnych aranżacjach. Współorganizatorami koncertu są Agencja Muzyczna "UNION" i Opera i Filharmonia Podlaska.

BIETY: https://ofpbial.bilety24.pl/tickets/seat/id/44106/type/1/section/324

Z kolei 14 października odbędzie się wyjątkowy koncert Hey Ungplugged. Po ponad 5 latach od ogromnego sukcesu pierwszej trasy Unplugged i 7 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged, który zyskał status potrójnej platyny oraz został nagrodzony w 2008 roku trzema Fryderykami – HEY ponownie zagra swój materiał w wersji akustycznej. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu zostanie poszerzony o doborowe grono muzyków. Na scenie pojawi się sekcja dęta, gitary z różnych stron świata, sitar i inne instrumenty. Zespół zaprezentuje zarówno starsze doskonale znane słuchaczom utwory zarejestrowane na koncercie HEY MTV Unplugged jak i te najpopularniejsze z dwóch ostatnich albumów: "Miłość!, Uwaga!, Ratunku!, Pomocy!" oraz "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan".

BILETY: https://bilety24.pl/tickets/type/id/45609/ref/b24_ofpbial/langpl

 

(-)
Materiał Organizatora
1 października 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...