Trzecie spotkanie ze Sceną Światoczułą

Alternatywny teatre, jakiego nie zobaczycie nigdzie indziej w Warszawi

19 grudnia (w środę) o godz. 19.00 w Domu Kultury "Rakowiec" pokażemy spektakl "FREE KOLORS DWA" w wykonaniu CGK Częstochowskiej Grupy Kowadło.

FREE KOLORS: trzech facetów ubranych w krótkie gacie rozprawia na scenie pod nogami wisielca. Każdy ma przyporządkowany swój kolor, swoją figurę geometryczną i swój światopogląd. Najkrócej można powiedzieć o tym przedstawieniu, że mówi o ekumenizmie.

Scenariusz: Jarosław Filipski
Reżyseria: Wojtek Kowalski
Scenografia i kostiumy: Jola Nykowska
Występują: Tomasz Graj, Piotr Malinowski, Mateusz Szkop oraz... miednica babci Dziuni.

Po przedstawieniu dyskusja z twórcami.
Wstęp 8 zł.

CGK – Częstochowska Grupa Kowadło.
Częstochowska, bo czerpie inspirację z miasta Częstochowy.
Grupa, bo w swoich dokonaniach artystycznych krąży pomiędzy teatrem, kabaretem, happeningiem.
Kowadło, bo żeby cokolwiek wykuć – bez kowadła się nie da.

CGK – to autorski projekt Wojtka Kowalskiego z Teatru from Poland. Grupa zrealizowała już kilka przedstawień. Ostatnim spektaklem jest Free Kolors 2.
Postanowiłem powrócić do spektaklu, w którym występowałem blisko 20 lat temu, jeszcze w Teatrze WiFiFi – mówi Kowalski. Okazało się, że scenariusz napisany przez Jarka Filipskiego mimo upływu czasu jest wciąż aktualny.

 

Wojtek Kowalski – Aktor Teatru From Poland (Częstochowa). Twórca wielu happeningów, konferansjer, instruktor teatralny, polonista. W latach 1989-2000 czołowy aktor Teatru WI-Fi-Fi, w latach 90. muzyk zespołu Habakuk. Współpracował z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Wystąpił w kilku filmach Wytwórni A'YOY, między innymi partnerował Stanisławowi Tymowi i Maćkowi Stuhrowi w „Baśni o ludziach stąd", wcielając się w rolę Hektora. Dwukrotny laureat Nagrody im. Maxa Szoca na Famie (1995, 2010). Za rolę w spektaklu „Saxofonista" Teatru From Poland otrzymał kilkanaście nagród aktorskich na najważniejszych festiwalach teatralnych w kraju. Animator życia kulturalnego. Od pięciu lat Dyrektor Artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu „42-200 MONODRAM". W 2010 roku otrzymał Nagrodę Miasta Częstochowy „za całokształt pracy twórczej w dziedzinie sztuki teatralnej". W 2012 roku juror na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2012.

 

Rezerwacje: 22-823-66-97; 22-823-66-72, rakowiec@oko.com.pl

Wojtek Kowalski

(-)
Materiał Organizatora
17 grudnia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...