Trzy propozycje repertuarowe

Teatr Powszechny w Łodzi

W tym tygodniu Teatr Powszechny w Łodzi przygotował dla widzów dwie premiery i jeden spektakl gościnny:

5 czerwca o godz. 10.00 na premierę prasową "Niezwykłego domu Pana A.", czyli skradzionych dźwięków Alana Ayckbourna. Reżyseria: Andrzej Jakubas, Arkadiusz Wójcik, obsada: Aleksandra Listwan, Ewa Sonnenburg, Magda Zając, Janusz German, Mirosław Henke, Damian Kulec, Artur Majewski, Artur Zawadzki.

5 czerwca o godz. 13.00 na trzydziestą trzecią premierę Teatru Czytanego dla osób niewidomych i słabo widzących – "Nikt nie jest doskonały" Simona Williamsa. Reżyseria: Ewa Pilawska, obsada: Aleksandra Listwan, Karolina Łukaszewicz, Janusz German, Mirosław Henke, Didaskaliusz: Damian Kulec.

Natomiast 8 czerwca o godz. 19.15 na Małej Scenie wystąpi gościnnie Teatr im. Juliusza Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego ze spektaklem "AKT BEZ SŁÓW – KOMEDIA – OSTATNIA TAŚMA – ODDECH" Samuela Becketta w reżyserii Krzysztofa Prusa. Spektakl zrealizowany został z okazji jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej Romana Kłosowskiego, który w latach 1975-81 był Dyrektorem Teatru Powszechnego w Łodzi. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z Panem Romanem Kłosowskim i Panią Jagodą Opalińską, autorką książki Z Kłosem przez życie, oraz promocja książki.

(-)
Materiał Teatru
4 czerwca 2013

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia