TVP Kultura na Dwóch Teatrach

transmisja już dziś o godzinie 20.00

Transmisja z uroczystego rozpoczęcia festiwalu Dwa Teatry w Sopocie poświęconego prezentacji spektakli Teatru Radiowego i Teatru Telewizji.

Unikatowe w skali europejskiej przedsięwzięcie mediów publicznych przyciągające do Sopotu gwiazdy i widzów to przede wszystkim konkurs słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, ale także wiele imprez towarzyszących m.in. spektakle teatralne „na żywo", spotkania z gwiazdami i twórcami, warsztaty, wystawy, koncerty i recitale.

Od pierwszej edycji w 2001 roku Festiwal „Dwa Teatry" traktowany jest jako coroczny przegląd i podsumowanie dokonań dwóch scen - Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia. To, co wyróżnia Festiwal „Dwa Teatry", to ogólna dostępność. Wstęp na pokazy konkursowe jak i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Festiwalowy przegląd spektakli i słuchowisk uzupełniany jest imprezami artystycznymi „na żywo" oraz spotkaniami reżyserów i aktorskich gwiazd z publicznością. Festiwal jest świętem radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej, zakorzenionym już w tradycji letnich sopockich imprez. Nic dziwnego, że z roku na rok rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem wśród publiczności.

TVP Kultura gości na festiwalu „Dwa Teatry" w dniu otwarcia. Widzowie festiwalu zobaczą najnowsze produkcje teatralne kanału: „Braci Karamazow" w reż. Janusza Opryńskiego, „Cholonka", reż. Mirosław Neinert oraz Robert Talarczyk, „Idąc rakiem", reż. Krzysztof Babicki, „Ciała obce" - reż. Kuba Kowalski oraz „Saksofon" - adaptację powieści Wiesława Myśliwskiego „Traktat o łuskaniu fasoli" w reżyserii Izabelli Cywińskiej, wyprodukowaną przez Narodowy Instytut Audiowizualny, którego premiera planowana jest na antenie TVP Kultura na jesieni 2013 r. 3 czerwca 2013 r. zapraszamy widzów TVP Kultura na transmisję gali zamknięcia festiwalu i wręczenia nagród.

Emisja 1 czerwca, godz. 20.00, TVP Kultura
Gala zamknięcia festiwalu: 3 czerwca, godz. 20.00

Rataj Agnieszka
Materiał Organizatora
1 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...