Tydzień Kultury Języka

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Już po raz kolejny Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” włącza się w obchody Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W tym roku motywem przewodnim jest sztuka mówienia, czyli umiejętność wyrażania siebie poprzez mowę w sytuacjach codziennych, szkolnych, zawodowych.

Główna idea projektu polega na stwarzaniu możliwości uczestnictwa jak największej liczy odbiorców, w tym szczególnie uczniów ze wszystkich poziomów edukacyjnych, w ciekawych spotkaniach z językiem polskim. Spotkania te organizowane są przez szkoły, instytucje edukacji, kultury i nauki. Ich wartością jest różnorodność form: konkursy, zabawy, turnieje, slamy, spotkania z autorytetami, warsztaty, wystawy, spektakle, wykłady, recitale i koncerty, prezentacje pasji i talentów. Każde spotkanie z językiem dostarcza konkretnej wiedzy, rozwija umiejętności w obszarach pisania, mówienia, słuchania, wyrażania własnych emocji i opinii, kształtuje postawy poprzez stwarzanie szansy uczestnictwa w kulturze „wysokiej" i w działaniach, które umożliwiają rozwój człowieka bez względu na wiek i osiąganie samorealizacji.

W ramach XXIII Tygodnia Kultury Języka teatr „Kubuś" zaprasza na:

- spektakle dla dzieci promujące kulturę języka polskiego:

* „Nieznośne Słoniątko"  i 11 marca o godz. 9.00 i 11.00

* „Smakołyki ciotki Klotki" 12 i 13 marca o godz. 9.00 i 11.00

* „Misiaczek" 14 marca o godz. 15.00 i 17.00

- bezpłatne warsztaty dykcyjne „Aby język giętki...", które dla naszych widzów poprowadzi Agata Sobota – aktorka teatru „Kubuś":

* 12 marca po spektaklu o godz. 11.00

* 13 marca po spektaklu o godz. 9.00 i 11.00

(-)
Materiał Teatru
11 marca 2015

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...