Tymczasowa siedziba TR Warszawa

Warszawa zapewni teatrowi TR Warszawa siedzibę na czas przejściowy

Miasto stołeczne Warszawa zapewni teatrowi TR Warszawa siedzibę na czas przejściowy, zanim będzie gotowa docelowa przy placu Defilad - napisano we wspólnym komunikacie po piątkowym spotkaniu dyrektora teatru Grzegorza Jarzyny z przedstawicielem władz Warszawy.

Podczas spotkania ustalono m.in., że TR Warszawa i miasto będą wspólnie pracować nad zabezpieczeniem środków na dalszy rozwój artystyczny teatru. Podpisy pod komunikatem - obok Jarzyny - złożyli: zastępca dyrektora ds. organizacyjnych i finansowych TR Warszawa Wojciech Gorczyca i dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy Marek Kraszewski.

TR Warszawa to od ponad 10 lat jeden z najpopularniejszych teatrów w Polsce. Teatr przyciąga najlepszych reżyserów, takich jak Grzegorz Jarzyna (dyrektor artystyczny od 1998 roku, a od 2006 roku również dyrektor naczelny), Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Rene Pollesch. Teatr zapraszany jest na festiwale na całym świecie.

Od grudnia 2012 roku w TR Warszawa trwa zbiórka pieniędzy "Kup sobie Teatr!", której celem jest zebranie funduszy na wykupienie obecnej siedziby TR Warszawa w kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 8, o którą upomnieli się spadkobiercy właścicieli. TR Warszawa potrzebuje co najmniej 5 mln złotych.

W marcu Jarzyna ujawnił, że nie zgodził się na warunki zaproponowanego mu przez m.st. Warszawa nowego kontraktu dyrektorskiego, a jego poprzedni kontrakt wygasł 1 stycznia. Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk zapewnił wówczas, że miastu zależy na tym, aby dyrektorem TR Warszawa nadal był Grzegorz Jarzyna.

Aleksandra Osiak
Dziennik Teatralny Katowice
8 kwietnia 2013
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia