U Norwida grają i próbują

"Miedzianka" - reż. Łukasz Fijał - Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Trwają próby "Miedzianki", którą realizują na podstawie reportażu F. Springera dwaj studenci IV roku reżyserii PWST w Krakowie: Tomasz Cymerman (adaptacja i dramaturgia) oraz Łukasz Fijał (reżyseria). Premiera odbędzie się 21 grudnia na Scenie Studyjnej.

Natomiast jeszcze w listopadzie do repertuaru teatru wraca kilka dawno niegranych spektakli: "Bóg mordu" Yasminy Rezy w reżyserii B. Kocy (przeniesiony na Scenę Studyjną), "Kolacja dla głupca" (na zdjęciu) F. Vebera w reżyserii S. Szaciłowskiego - w tym spektaklu nastąpiły zmiany obsadowe: gościnnie występująca Marta Kędziora zastąpi Katarzynę Janekowicz w roli Marlne, Tadeusz Wnuk - Marka Prażanowskiego w roli Chevala, a Bogusław Siwko - Jacka Paruszyńskiego w rol i Archambauda.

Będzie można zobaczyć także kameralny dramat Davida Harrowera pt. "Blackbird", który wyreżyserował w ubiegłym sezonie na Scenie Studyjnej Grzegorz Bral. W tym spektaklu również nastąpiła zmiana - Marta Kędziora zastąpi Katarzynę Janekowicz w roli Uny .

W grudniu powróci także "Scrooge. Opowieść wigilijna" - ciesząca się niezmiennym powodzeniem od premiery, czyli od czterech lat, adaptacja nieśmiertelnej powieści Dickensa pt. "Opowieść wigilijna". Ten spektakl, wyreżyserowany przez Henryka Adamka, wznawiany jest na życzenie publiczności.

(-)
Materiał Teatru
16 listopada 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...