Uczta na trzech aktorów i trzy krzesła

"32 Omdlenia" - reż. Andrzej Domalik - Teatr Polonia w Warszawie

W "32 omdleniach"publiczność szczecińska obejrzy Krystynę Jandę, Jerzego Stuhra i Jerzego Łapińskiego. Cena biletu wstępu to 190 zł. Można je nabyć w kasie Teatru Polskiego.

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie będzie można obejrzeć już 13 i 14 września w szczecińskim Teatrze Polskim. Mowa tu o przedstawieniu wg Antoniego Czechowa - "32 omdlenia", w reżyserii Andrzeja Domalika, a z - uwaga, uwaga! - Krystyną Jandą, Jerzym Stuhrem i Jerzym Łapińskim.

Jak informuje organizatorka szczecińskiej inscenizacji, "32 omdlenia" tworzą trzy żarty sceniczne: "Niedźwiedź", "Oświadczyny" i "Historia zakulisowa": "Czechów stawia krzywe zwierciadło przed swoimi bohaterami, często korzysta z kreski karykatury, dokleja im gogolowskie nosy. Ale przede wszystkim bawi i każe nam się głośno śmiać. Jest to typowa propozycja nie do odrzucenia" - czytamy w informacji organizatora. Spektakl zebrał, po premierze w warszawskim Teatrze Polonia, bardzo dobre recenzje. Pisano m.in., że to "teatralna uczta rozpisana na trzech aktorów i trzy krzesła".

Cena biletu wstępu to 190 zł. Można je nabyć w kasie Teatru Polskiego oraz na portalu: www. bilety.fm.

(MON)
Kurier Szczecinski
6 września 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...