ULICA 26 w trzech miastach!

ULICA 26 STREET ART Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

ULICA 26 Street Art - XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.
Festiwal organizowany nieprzerwanie od 26 lat i dobrze znany w Krakowie, w tym roku przekracza granice miasta, a prezentacje teatralne odbędą się w aż trzech małopolskich ośrodkach.

W Krakowie ULICA 26 potrwa od 11-ego do 14-ego lipca (więcej informacji w kolejnych odsłonach).
Równocześnie z krakowskim otwarciem teatry uliczne opanują ulice Andrychowa (11 lipca). Widzowie będą mogli zobaczyć tu zespoły polskie (Teatr Pinezka, Teatr Gry i Ludzie) i artystów z Francji (La Mini Compagnie, io théâtre and Compagny Les Eléments DISPOnibles), a całość otworzy hiszpańsko-francuski zespół Los Excentricos z muzycznym spektaklem „Rococo Bananas".

Dwa dni później, w sobotę 13-ego lipca, ULICA 26 da o sobie znać w Limanowej. Ze swoimi spektaklami przyjadą tu znane już z Andrychowa dwa zespoły z Francji oraz katowicki Teatr Gry i Ludzie. Publiczność w Limanowej będzie mogła też poznać hiszpańską artystkę Claire Ducreux, która zaprezentuje spektakl taneczny "De paseo".

Pomysłodawcą i orędownikiem tej "ekspansji" festiwalu, dotarcia do mniejszych małopolskich miejscowości, jest od wielu lat dyrektor ULICY Jerzy Zoń. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją festiwalu, a ULICA z roku na rok przeobrazi się w szeroką arterię! :)

Za tydzień zapraszamy na kolejną odsłonę Festiwalu Ulica 26 Street Art.

Organizator festiwalu - Teatr KTO w Krakowie

www.ulica26.teatrkto.pl
www.facebook.com/ulica26.streetart

(–)
Informacja nadesłana
29 maja 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...