Ulubieni soliści w Gliwicach

"Hrabina Marica" - reż. Henryk Konwiński - Gliwicki Teatr Muzyczny

Hrabia Tassilo Endrödy-Wittenburg, by podreperować rodzinne finanse i zdobyć pieniądze na posag dla siostry, zatrudnia się pod przybranym nazwiskiem jako rządca w majątku hrabiny Maricy. Bywalczyni wiedeńskich salonów rzadko zjawia się w swojej posiadłości, można więc sobie wyobrazić zdziwienie mieszkańców, gdy nagle zjeżdża do niej z całym dworem, by świętować... własne zaręczyny.

Sęk w tym, że nie przywozi ze sobą narzeczonego, barona Kolomana Żupana, nader tajemniczego arystokraty, o którym nie słyszał nikt oprócz widzów wiedeńskich operetek, a zwłaszcza wielbicieli talentu Johanna Straussa, autora „Barona cygańskiego”. Czyżby hrabina tylko wymyśliła sobie narzeczonego, by opędzić się od natrętnych adoratorów?

„Hrabina Marica” to jedna z najsłynniejszych operetek Emmericha Kálmána. „Ach, jedź do Varasdin”, „Lekko, zwiewnie”, „Graj, Cyganie!” – jak zwykle w przypadku tego kompozytora, to prawdziwa skarbnica operetkowych przebojów. W GTM Maricę wyreżyserował Henryk Konwiński, kierownikiem muzycznym przedstawienia jest Ruben Silva, a na scenie występują ulubieni soliści teatru.

Występują: Anna Borucka, Jolanta Kremer, Danuta Orzechowska, Ewelina Szybilska, Anna Wilczyńska, Tomasz Białek, Jerzy Bytnar, Arkadiusz Dołęga, Wiesław Gawałek, Jerzy Gościński, Adam Sobierajski, Witold Wrona i in., dyryguje: Ruben Silva.

(-)
Materiały Teatru
9 stycznia 2012

Książka tygodnia

Rzecz w teatrze Jana Klaty
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Michalina Lubaszewska

Trailer tygodnia