Upiór w Filharmonii

"Upiór w operze" - reż:Wojciech Kępczyński - Teatr Muzyczny Roma

Na zakończenie sezonu koncertowego Filharmonia Pomorska przygotowała najsłynniejsze fragmenty z musicali. Soliści warszawskiego Teatru Muzycznego Roma wykonają fragmenty "Upiora w operze". Bilety już w sprzedaży.

Co tak urzeka publiczność? Przede wszystkim niebywałe piękno muzyki Andrew Lloyda Webbera, którego geniusz melodyczny nie zamanifestował się wyraźniej w żadnym innym dziele. "Upiór w operze" to trzy godziny porywającej muzyki, najpiękniejsze arie musicalowe w historii i pasja romantycznych opowieści, zaklętych w trójkąt miłości i zazdrości bohaterów. 

"Upiór w operze" to musical wyjątkowy. 6 stycznia 2006 r. jego 7486. wystawienie na Broadwayu pobiło rekord należący wcześniej do "Kotów" - musical zdobył ponad 50 znaczących nagród teatralnych, m.in. 3 Olivier Awards oraz 7 Tony Awards, w tym dla najlepszego musicalu, a także 7 Drama Desk Awards oraz 3 Outer Critic Circle Awards), w ostatnich latach otrzymał najbardziej prestiżowe z wyróżnień przyznawanych przez publiczność, Oliver Audience Award (2002).

Najsłynniejsze utwory z tego musicalu - hitu West Endu i Broadwayu, przeboju uwielbianego kompozytora musicalowego Andrew Lloyda Webbera, usłyszymy w wykonaniu młodych, utalentowanych artystów Romy - Patrycji Tomaszewskiej, która na deskach warszawskiego teatru występowała w musicalach: "Crazy For You", "Miss Saigon", "Grease", "Taniec Wampirów", a obecnie w "Kotach". Towarzyszyć jej będzie Jacek Kotlarski, który w Romie oglądać można było min. w musicalach: "Miss Saigon", "Grease", "Koty", "Taniec Wampirów". Symfoników poprowadzi Bohdan Jarmołowicz, uczeń mistrza polskiej batuty Witolda Krzemieńskiego oraz Floriana Dąbrowskiego. 

Widowisko obejrzeć można 26 czerwca w Filharmonii Pomorskiej (ul. Szwalbego 6) o godz. 19. Bilety kosztują od 15 do 50 zł. Nabyć je można w kasie biletowej FP w dni powszednie w godz. 11-13.30 i 14-18 oraz w dniu koncertu do godz. 20.30.
(ml)

Marta Krygier
Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
5 czerwca 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia