Uroczyste Otwarcie 66. sezonu teatralnego

Teatr Lalki Maski i Aktora Groteska w Krakowie

17 września 2011, w najbliższą sobotę, o godz. 19.00 w Teatrze Groteska odbędzie się Uroczyste Otwarcie 66. sezonu teatralnego

W tym szczególnym dniu Teatr chce podsumować działania podjęte w ubiegłym sezonie i przedstawić nowe zadania, które będzie realizował w nadchodzącym czasie. Po raz pierwszy w swojej historii, teatr postanowił przy tej okazji w wyjątkowy sposób podziękować tym, których wysiłek, pomoc i zaufanie, jakim darzą Teatr Groteska, przyczyniają się do urzeczywistniania podejmowanych przez Teatr zamierzeń artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.

Teatr pragnie wyróżnić i nadać miano Przyjaciela Teatru Groteska wybranym osobom spośród przedstawicieli biznesu, mediów, instytucji publicznych i jednostek samorządowych, doceniając ich wsparcie, pomoc i zaangażowanie w działania Teatru.

W minionym sezonie Teatr Groteska podjął i zrealizował z powodzeniem wiele dużych i niezwykle ważnych przedsięwzięć artystycznych i organizacyjnych. (m.in. rekordowa liczba uczestników XI Wielkiej PGNiG Parady Smoków – ponad 130 tys.; rozpoczęcie wielkiego europejskie tournée spektaklu „Hommage à Chagall”; udział Teatru w międzynarodowych festiwalach; premiery przyjęte z entuzjazmem przez widzów jak i niezwykle pozytywnie ocenione przez środowiska opiniotwórcze; przewodnictwo w Kulturalnych Projektach Międzynarodowych; realizacja I edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy. Materia Prima.). W ubiegłym sezonie Teatr Groteska zaprezentował na macierzystej scenie 600 spektakli, które obejrzało ponad 120 tys. widzów, co stawia Teatr w ścisłej czołówce najchętniej odwiedzanych scen teatralnych w Polsce.

Natalia Mączyńska
Materiały Teatru
16 września 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...