Uroczystości żałobne Teatru Nowego

Teatr Nowy w Krakowie zmuszony jest zawiesić działalność

Teatr Nowy w Krakowie zmuszony jest zawiesić działalność repertuarową w okresie od 27 marca do 30 czerwca 2010 roku. W okresie tym Teatr przygotowywać się będzie do nowego sezonu, który rozpocznie się kolejną edycją Młodej Sceny Letniej. Tymczasem zapraszamy na "uroczystości żałobne" na cześć Teatru Nowego.

25 marca odbędzie się koncert Michała Jacaszka, jednego z ciekawszych twórców polskiej elektroniki młodego pokolenia. To autor i producent muzyki elektorakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Występ odbędzie się w ramach trasy koncertowej, promującej płytę Pentral. Tradycyjnie, Teatr Nowy zaprasza na to wydarzenie na godzinę 19:15 na scenę przy ulicy Gazowej. 

Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy Mateusza Lewczuka Blokady. To artysta, który w 2007 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Grafiki Warsztatowej. Swoją aktywność przejawia na kilku płaszczyznach, zajmuje się m.in. filmem, grafiką, komiksem. Wystawa będzie jednak poświęcona temu, z czym Lewczuk związany jest najdłużej- malarstwu. O swoich pracach, które zostaną zaprezentowane, artysta sam mówi: „Blokady” to tytuł który tak jak to malarstwo przyszedł mi intuicyjnie (wystawa ma jeden obraz o tym tytule). Blokady mogą istnieć samodzielnie lub być całym powiązanym systemem, ale nie chcę zbyt wiele o tym mówić. Wiem, że każdy odczyta to na swój sposób.

26 marca odbędzie się przedpremierowy pokaz Novecento- spektaklu opartego na tekście A. Baricco, w reżyserii Ivo Vedrala. Reżyser ten znany jest szerszej publiczności, za sprawą m.in. Amok, moja dziecinada- przedstawienia także prezentowanego w Teatrze Nowym.

Następnego dnia, o godzinie 12:00, zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze Nowym, czyli uroczyste wyniesienie sztandaru i wyprowadzenie Grigi- konferencję poświęconą sytuacji Teatru Nowego, jego bieżącym działaniom oraz najbliższym planom artystycznym. Towarzyszyć jej będzie prezentacja kultowego już spektaklu Teatru Nowego pt. Griga.

W okresie od 27 marca do 30 czerwca 2010 r. Teatr Nowy grać będzie swoje przedstawienia wyłącznie gościnnie lub na zamówienie. Teatr do regularnej działalności repertuarowej powróci 3 lipca 2010 r. premierą nowego przedstawienia, które otworzy 5. edycję festiwalu Młoda Scena Letnia. Jednocześnie, bieżące informacje będą pojawiać się na stronie internetowej Teatru Nowego. Nie warto przegapić jakiejkolwiek z tych okazji!

Magdalena Urbańska
Dziennik Teatralny Kraków
22 marca 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia