Uspokój się, jesteś w teatrze

Seanse w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu

Teatr Muzyczny Capitol otwiera strefę relaksu muzycznego "Uspokój się, jesteś w teatrze". Pierwszy seans już w najbliższy piątek, 11 kwietnia, przed "Mistrzem i Małgorzatą".

Od najbliższego piątku, na pół godziny przed spektaklami w Teatrze Muzycznym Capitol widzowie będą mogli udać się na zielony taras, spocząć na wygodnym leżaku i zrelaksować się, kojąc wzrok zielenią żywych roślin, a słuch – specjalnie na ten cel zaaranżowanymi tematami muzycznymi ze spektakli Capitolu.

Zielony taras mieści się wewnątrz budynku - na zadaszonym Podwórku (nowym foyer) Teatru Muzycznego Capitol, na dachu tzw. łącznika – dawnego holu kasowego, który ocalał ze zniszczeń wojennych, a w trakcie przebudowy wkomponowany został w architekturę nowej części budynku. Taras, ciągnący się wzdłuż wschodniej ściany teatru, zamyka ściana żywych roślin o powierzchni 240 m kw., największa we Wrocławiu, a druga co do wielkości w Polsce.

Opracowaliśmy dla gości trzy motywy muzyczne z „Mistrza i Małgorzaty". Zaaranżował je sam kompozytor, Piotr Dziubek, we współpracy z Adamem Skrzypkiem, kierownikiem muzycznym Capitolu i z dr. Pawłem Cylulką z wrocławskiej Akademii Muzycznej - dr Cylulko jest muzykoterapeutą, doktorem nauk o kulturze fizycznej w zakresie rehabilitacji ruchowej i nauczycielem akademickim.

Goście strefy relaksu będą mieli do dyspozycji trzy kanały w słuchawkach bezprzewodowych:
Kanał I - Intrygujący - fortepian z towarzyszeniem kontrabasu
Kanał II - Bezpieczny - muzyka elektroniczna
Kanał III - Optymistyczny - kobiecy głos, akordeon, kalimba.

Bilety do strefy relaksu można kupić w kasie teatru w cenie 2 zł.
Seanse "Uspokój się, jesteś w teatrze" rozpoczynają się na pół godziny przed wieczornymi spektaklami.

(-)
Materiał Teatru
9 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...