Uwaga! Na scenę wkracza Tootsie!

„Tootsie" aut. David Yazbek - reż. Magdalena Piekorz - Teatru Rozrywki w Chorzowie

„Tootsie" to musical komediowy, który będzie miał swoją polską prapremierę 19 maja 2023 roku na Dużej Scenie Teatru Rozrywki.

A przed Państwem plakat promujący to wielkie wydarzenie. Pomysł graficzny i wykonanie są dziełem pana Macieja Liska.

Maciej Lisek, student projektowania graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uczestniczył konkursach Lemland i Lemostrada, w których uzyskał wyróżnienie za plakat inspirowany „Solaris" Stanisława Lema. W 2022 roku został zakwalifikowany do Salonu Ilustratorów, który towarzyszył Poznańskim Targom Książki. Swoją przygodę z ilustracją i rysunkiem rozpoczął dzięki fascynacji komiksem. Inspirację czerpie z prac artystów takich jak Gennedy Tartakovsky, Cliff Chiang i Matteo Scalera. Rozwija swoje umiejętności w dziedzinie animacji.

Plakat jest zwycięskim projektem konkursu dla studentów ASP w Katowicach w Pracowni Wizerunku, Promocji i Identyfikacji Wizualnej – semestr zimowy 2022/2023. Prace oceniała komisja w składzie: Aleksandra Gajewska, Katarzyna Gawrych-Olender, Lidia Kanclerz, Magdalena Piekorz, Magdalena Skorupa, Piotr Dzik, Łukasz Skrzypecki, Marian Słowicki.

Wybrane plakaty, które brały udział w konkursie, zaprezentujemy na wystawie otwartej w dniu premiery musicalu. Dziękujemy wszystkim twórcom za zaangażowanie.

„Tootsie" Davida Yazbeka w reżyserii Magdaleny Piekorz to musical komediowy, który będzie miał swoją polską prapremierę 19 maja 2023 roku na Dużej Scenie Teatru Rozrywki.

Powstał on na podstawie fabuły autorstwa Don'a McGuire i Larry'ego Gelbarta oraz filmu wytwórni Columbia Pictures, wyprodukowanego przez Punch Productions z Dustinem Hoffmanem w roli głównej. Możemy go prezentować na podstawie umowy z Music Theatre International www.mtishows.eu

Łukasz Skrzypecki
Teatr Rozrywki
23 marca 2023

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...