Uwikłane w mężczyznę

"Mężczyzna" - reż. Anna Gryszkówna - Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

12 marca (poniedziałek) o godzinie 13.00 w Teatrze Dramatycznym na Scenie Przodownik (ul. Olesińska 21) odbędzie się próba medialna „Mężczyzny" Gabrieli Zapolskiej w reż. Anny Gryszkówny.

Twórczość Gabrieli Zapolskiej – pisarki dramatycznej, której sztuki od ponad 120 lat nie tylko nie schodzą z afisza, ale nieprzerwanie utrzymują się w czołówce najczęściej wystawianych w Polsce dramatów – jest zjawiskiem wyjątkowym w europejskim i światowym teatrze. „Mężczyzna" to opowieść o namiętnościach i egoizmie, miłości i lojalności. Subtelne i głębokie studium relacji międzyludzkich, w które bezbłędnie wnika Zapolska.

Trzy kobiety, a pomiędzy nimi on. Dla Julki – bezbarwny. Dla Elki – idealny. Dla Niny – zagubiony. Miłosny tułacz, skazany na fatalną wędrówkę w poszukiwaniu ideału. Narcyz, któremu kobiety służą za zwierciadła. A może on jest tylko pretekstem, by to właśnie je opisać? Feministyczną i przenikliwą Julkę, naiwną, ale świadomą siły swej kobiecości Elkę oraz zawiedzioną małżeństwem Ninę.

Wszyscy uwikłani we wzajemne zależności i uczucia.

(-)
Materiał Teatru
2 marca 2018
Portrety
Anna Gryszkówna

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...