Vivat Academia, vivant professores!

Ruszył Rok Akademicki, rusza Laboratorium Narracji!

Szkoła Filmowa w Łodzi zainaugurowała rok akademicki 2019/2020. Jest z nami 127 nowych studentów. To przede wszystkim do nich swoje przemówienie skierował Rektor, prof. dr hab. Mariusz Grzegorzek.

Wśród gości przywitanych przez Rektora na początku inauguracji byli m.in.: Poseł na Sejm RP Iwona Śledzińska-Katarasińska, Poseł na Sejm RP Małgorzata Niemczyk, Wiceprezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski, Dyrektor EC1 "Łódź Miasto-Kultury" Błażej Moder, Dyrektor Teatru Muzycznego Grażyna Posmykiewicz, Rektorzy łódzkich uczelni oraz Rektor AT Warszawa, Wojciech Malajkat.

Rektor wspomniał i pożegnał tych, którzy w ostatnim roku odeszli: prof. Jerzego Wójcika, prof. Witolda Sobocińskiego, Kazimierza Kutza, prof. Wiesława Zdorta, prof. Lorettę Cichowicz, prof. Zygmunta Machwitza, prof. Ireneusza Pierzgalskiego i prof. Wiktora Jędrzejca. Podkreślił jak bolesna to była strata i wciąż jest dla całej naszej społeczności. Wyrwa, której nie da się nikim, ani niczym zastąpić.

- Jest to moja 8. i ostatnia w funkcji Rektora inauguracja i ostatnie inauguracyjne przemówienie. Z jednej strony jest to ulga, a z drugiej ogromny niepokój. Dziś chciałbym swoje słowa skierować szczególnie do studentów, którzy zaczynają. Myślę co roku o tym samym: co się dzieje w Waszych sercach i głowach? Przed czym uciekacie? Za czym biegniecie? Czego oczekujecie? Czy mam, jako wasz nauczyciel, dostęp do Waszego świata, do Waszych przekonań, ambicji i lęków? Nie jestem też pewien co dla Was oznacza dziś "dostać się do Szkoły Filmowej w Łodzi" - rozpoczął swoją przemowę Rektor, prof. Mariusz Grzegorzek.

(-)
Materiał PWSFTviT
5 października 2019

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia