W Andersenie

"Tymoteusz i łobuziaki" - reż. Arkadiusz Klucznik - Teatr im. Andersena w Lublinie

Nie ma chyba wśród naszych widzów – tych młodszych i tych starszych – nikogo, kto by nie znał misia Tymoteusza! Na naszej scenie ma już swoje stałe miejsce.

Najpierw przez przypadek znalazł bezpańskie jajko kukułki i postanowił je wysiedzieć („Tymoteusz wśród ptaków"); kiedyś znów idąc do sklepu do Pani Kury, spotkał Psiuńcia, który potem stał się jego najlepszym przyjacielem! A teraz? Zapraszamy Was na nowe, biwakowe przygody Tymoteusza wraz z Tatą, Psiuńciem i... czterema nowymi misiami! Będą plecaki, namioty i łowienie ryb! Prawdziwa przygoda dla prawdziwych chłopaków. Również dla dziewcząt!

Wszystkie odcinki naszego serialu to literacki majstersztyk Jana Wilkowskiego. Nieśmiertelnego Tymcia przenieśli na lubelską scenę reżyser Arkadiusz Klucznik, kompozytor Marcin Partyka i scenograf Eva Farkašowa – która w całym cyklu za pomocą wielkich mobilnych liter układających się w imię TYMOTEUSZ buduje coraz to nowe przestrzenie.

Każda z części teatralno - leśnego tryptyku to muzyczny, taneczny i komediowy smaczek, przy którym i małym, i dużym buzie śmieją się same.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/
oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena
w cenie: 25zł

(-)
Materiał Teatru
15 października 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia