W Ateneum miła niespodzianka

„Miłość do trzech pomarańczy" - reż. Zbigniew Głowacki - Teatr Ateneum w Katowicach

Na zakończenie ferii Teatr postanowił obniżyć cenę biletów o ponad 50 procent! W ostatnią niedzielę zimowych wakacji – 24 lutego o godz. 16.00 – warto wykorzystać okazję i wybrać się z całą rodziną na „Miłość do trzech pomarańczy" w reżyserii Zbigniewa Głowackiego. Bilety wyjątkowo po 10 złotych!

Ta fantastyczna baśń jest jedną z atrakcyjniejszych inscenizacji katowickiego Teatru; jest też propozycją familijną – adresowana do dzieci, cieszy w równym stopniu oczy i uszy dorosłych widzów. Wszak konwencja, do jakiej odwołują się twórcy przedstawienia – commedia dell'arte – należy do najciekawszych i rzadko dziś wykorzystywanych form teatralnych.

Magiczne królestwo Karo, smutny hipochondryk – książę Tartaglia, którego nikt i nic nie potrafi rozśmieszyć, zła czarownica i dobry mag, podstępni dworzanie i zabawni słudzy, a do tego wszystkiego miłość, zazdrość i walka o władzę! Okazuje się, że te tematy nigdy nie tracą na aktualności...

Dowcipna i nieco absurdalna fabuła, zgrabna intryga, wartka, zaskakująca nagłymi zwrotami akcja i – jak na commedię dell'arte przystało – wiele komicznych, wręcz groteskowych sytuacji, nadają całości rytm i tempo.

Przypomnijmy, że przedstawienie prezentowane było podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE (w nurcie towarzyszącym), na 21. Biennale Sztuki dla Dziecka „Do śmiechu" w Poznaniu oraz w Internetowym Teatrze TVP. Otrzymało również nominację do Nagrody Teatralnej Złota Maska w województwie śląskim za rok 2016 w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Renata Chudecka
Materiał Teatru
21 lutego 2019

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...