W Ateneum miła niespodzianka

„Miłość do trzech pomarańczy" - reż. Zbigniew Głowacki - Teatr Ateneum w Katowicach

Na zakończenie ferii Teatr postanowił obniżyć cenę biletów o ponad 50 procent! W ostatnią niedzielę zimowych wakacji – 24 lutego o godz. 16.00 – warto wykorzystać okazję i wybrać się z całą rodziną na „Miłość do trzech pomarańczy" w reżyserii Zbigniewa Głowackiego. Bilety wyjątkowo po 10 złotych!

Ta fantastyczna baśń jest jedną z atrakcyjniejszych inscenizacji katowickiego Teatru; jest też propozycją familijną – adresowana do dzieci, cieszy w równym stopniu oczy i uszy dorosłych widzów. Wszak konwencja, do jakiej odwołują się twórcy przedstawienia – commedia dell'arte – należy do najciekawszych i rzadko dziś wykorzystywanych form teatralnych.

Magiczne królestwo Karo, smutny hipochondryk – książę Tartaglia, którego nikt i nic nie potrafi rozśmieszyć, zła czarownica i dobry mag, podstępni dworzanie i zabawni słudzy, a do tego wszystkiego miłość, zazdrość i walka o władzę! Okazuje się, że te tematy nigdy nie tracą na aktualności...

Dowcipna i nieco absurdalna fabuła, zgrabna intryga, wartka, zaskakująca nagłymi zwrotami akcja i – jak na commedię dell'arte przystało – wiele komicznych, wręcz groteskowych sytuacji, nadają całości rytm i tempo.

Przypomnijmy, że przedstawienie prezentowane było podczas XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE (w nurcie towarzyszącym), na 21. Biennale Sztuki dla Dziecka „Do śmiechu" w Poznaniu oraz w Internetowym Teatrze TVP. Otrzymało również nominację do Nagrody Teatralnej Złota Maska w województwie śląskim za rok 2016 w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Renata Chudecka
Materiał Teatru
21 lutego 2019

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia