W Bajce źle się dzieje. Króla nigdzie nie ma

"Siedmiu krasnoludków" - reż. Michał Derlatka - Miejski Teatr "Miniatura" w Gdańsku

W Teatrze Miniatura rozpoczęły się próby do spektaklu "Siedmiu krasnoludków". Przedstawienie przygotowuje duet, który w Miniaturze zrealizował już bardzo dobrze przyjętego "Fahrenheita": Michał Derlatka (reżyser) i Michał Dracz (scenograf).

Widowisko czerpie z bogactwa teatru lalkowego, wykorzystując między innymi kukły, tamareski i lalki planszetowe. Weźmie w nim udział cały zespół aktorski Miniatury.

Współczesną adaptację baśni Braci Grimm napisała Agnieszka Kochanowska, współautorka scenariusza "Brzydkiego kaczątka", tłumaczka sztuki "Błękitna planeta". Będzie to komediowa opowieść o zwodniczej naturze luster, ale przede wszystkim o tym, że warto walczyć o to, co jest dla nas ważne, najlepiej z grupą przyjaciół. Króla nigdzie nie ma, a Królowa wprowadza zmiany, które mieszkańcom królestwa coraz mniej się podobają. Kiedy walce wjeżdżają do lasu, krasnoludki postanawiają coś zrobić, żeby ich dom nie uległ zniszczeniu.

Premiera "Siedmiu krasnoludków" odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia o 17.00 na Dużej Scenie, a już od 21 kwietnia przedstawienie zagości w regularnym repertuarze.

W Bajce źle się dzieje. Króla nigdzie nie ma, a Królowa wprowadza zmiany, które mieszkańcom bardzo się nie podobają. Kiedy drogi w lesie mają zostać wyasfaltowane, a ścieżki pokryte chodnikiem, krasnoludki postanawiają coś z tym zrobić.

"Siedmiu krasnoludków" to opowieść o zwodniczej naturze luster, ale przede wszystkim o tym, że warto walczyć o to, co jest dla nas ważne. Najlepiej z grupą przyjaciół.

Bilety na spektakl w cenie 21 zł pojedynczy, 19 zł rodzinny, bilety na premierę 30 zł do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu.

Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

www.teatrminiatura.pl | www.facebook.com/teatrminiatura | www.twitter.com/teatrminiatura

(-)
Materiał Teatru
18 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia