W Baju Pomorskim wystawią Kerna

"Karampuk, czyli..." - reż. I. Maciejewski - Teatr Baj Pomorski

1 kwietnia w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera "Karampuka, czyli opowieści o króliku z cylindra" Ludwika Jerzego Kerna w reż. Ireneusza Maciejewskiego.

Premiera towarzyszyć będzie obchodom Międzynarodowego Dnia Teatru. Tuż po przedstawieniu nastąpi wręczenie nagród w związku z plebiscytem na Najlepszego Aktora i Najlepszą Aktorkę Teatru "Baj Pomorski", zorganizowanym przez "Gazetę Pomorską".

Bajka Ludwika Jerzego Kerna swoją ostatnią i jedyną realizację sceniczną miała w krakowskim Teatrze Groteska w 1971 roku. Kilka lat temu w wersji audiobook przypomniał tę opowieść Artur Barciś.

Ludwik Jerzy Kern - satyryk, dziennikarz i autor piosenek - w literaturze dziecięcej zasłynął przede wszystkim jako twórca "Ferdynanda Wspaniałego" i "Proszę Słonia". "Karampuk, czyli opowieść o króliku z cylindra" jest mniej znaną, jednak równie fascynującą bajką Kerna.

Karampuk jest królikiem mówiącym ludzkim głosem, o rozmiarach znacznie przekraczających standardowe króliki. Wyczarował go z cylindra, zupełnie przypadkiem, znany na całym świecie Magik - Miguela Campinello de la Vare Zapassas.

Zapraszamy na pełne humoru, ciepła i czarów przedstawienie o rodzącej się przyjaźni, która znosi nieporozumienia i różnice pomiędzy światem dzieci a światem dorosłych. Wszak każdy ma do czynienia z magią, ale nie każdy to sobie uświadamia.

Realizatorzy "Karampuka" są dobrze znani toruńskiej publiczności. Reżyser Ireneusz Maciejewski, znany widzom ze spektakli "Dzień dobry, Świnko", "Wschód i zachód słonia" i "Kopciuszka", tym razem łączyć będzie elementy czarnego teatru, teatru cieni, a także żywego planu aktorskiego. Muzykę napisał Zbigniew Krzywański - gitarzysta Republiki. Autorem tekstów piosenek jest reżyser "Barona Munchhausena" - Wojciech Szelachowski. Pomysłową, komiksową scenografię zaprojektował współpracujący z "Bajem Pomorskim" od lat Dariusz Panas.

Spektakl dla dzieci od lat 4.

(-)
Materiały Teatru
24 marca 2012

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia