W berlińskim kabarecie o czwartej nad ranem. BCK

"Berlin, czwarta rano"- reż. Łukasz Czuj

Już 23 listopada w Bytomskim Centrum Kultury będzie można zobaczyć spektakl muzyczny Teatru Roma pt:"Berlin, czwarta rano" w reżyserii Łukasza Czuja.

Berlin, czwarta rano to spektakl muzyczny teatru ROMA, inspirowany przedwojennym berlińskim kabaretem w reżyserii Łukasza Czuja. Szesnaście piosenek, w wykonaniu Katarzyny Zielińskiej oraz Kacpra Kuszewskiego, zostało napisanych m.in. przez wybitnych twórców niemieckiego kabaretu: Friedricha Hollaendra, Mischy Spoliansky'ego, Kurta Tucholskiego. Wybrane wątki oraz narracje ukazane są przez taniec, w którym oprócz wspomnianych wcześniej aktorów występują tancerze znani z programu Taniec z Gwiazdami: Anna Głogowska i Rafał Maserak.

Bohaterem tej opowieści jest nocne miasto, wielka metropolia i jej ludzie. Wyprawa przez miasto nocą odsłania mroczne historie bohaterów. Wsiadamy do taksówki i podróżujemy ulicami, trafiamy do nocnego baru, na komisariat, zatrzymujemy się przy pigalaku. Spotykamy wielu ludzi i poznajemy ich ekspresjonistyczne portrety – ludzi groteskowych, nieszczęśliwych, szalonych...

Ona – to każda kobieta jaką można spotkać w nocy albo w snach. On – archetyp ćmy barowej, facet z głębią, która może ją zafascynować lub przestraszyć. Oboje mają wiele twarzy i nietrudno ich pomylić z kimś innym. Nocą wszystkie koty są czarne. Metropolia nocą to osobny świat, czarna bajka, której magia musi wyparować z nastaniem świtu. A co zostanie z niej, co z niego? Poezja piosenki, gest tancerza. Fantazja, która będzie żyła w nas długo po tym, jak miasto obudzi się do prozy.
Miejsce: Sala ToTu

(-)
Materiał nadesłany
13 listopada 2012
Portrety
Łukasz Czuj

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...