W Białymstoku premierowo i dla dzieci

"Sloń i kwiat" - reż. Robert Jarosz - Białostocki Teatr Lalek

Białostocki Teatr Lalek razem z Grupą Coincidentia zaprasza w niedzielę (30.12) o godzinie 13.00 na premierę spektaklu "Słoń i Kwiat" według opowiadań Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera.

W dżungli, która była prawie puszczą... która była prawie lasem ... który był prawie ogrodem... działy się wyjątkowe rzeczy. Kwiat biegał, hiena opowiadała dowcipy, wróbel recytował wiersze, małpy pomagały słońcu wschodzić, świnia ustawiała się do wszystkich boczkiem, motyl zadawał niemądre pytania, dżdżownice pasjonowały się teatrem a plimkiplumki spełniały marzenia. Pewnego dnia, płynący nurtem rzeki liść, przyniósł do dżungli najmniejszego na świecie słonia. Nie wiedział, skąd się tam wziął. Nie pamiętał, kto go tam wysłał. Wiedział jedynie, że chce stać się wielki. A żeby stać się wielkim, trzeba dowiedzieć się o świecie, ile się tylko da. A żeby dowiedzieć się o świecie ile się tylko da, trzeba: znaleźć przyjaciela, zrozumieć, co sprawia, że nastaje dzień, uwolnić więzioną lilię, docenić talent komiczny hieny, dopomóc dręczonym robakom, nauczyć świnię mówić o kolorach, pokonać drwala, który ścina księżycowe promienie oraz odnaleźć miejsce, w którym rzeka zamienia się w wielkie jezioro. Dużo wyzwań, jak na kogoś, kto ma zaledwie pięć centymetrów... z kawałkiem.
Rośnij słoniu. I niech bogowie dżungli zatroszczą się o ciebie.  

Spektakl dla dzieci od 6go roku życia.
Premiera 30.12.2012 godz. 13.00 Białostocki Teatr Lalek

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Białegostoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał Teatru
28 grudnia 2012
Portrety
Robert Jarosz

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...