W brzuchu mamy też coś słychać

"Opera na 9 miesięcy" - Muzeum Narodowe w Szczecinie

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na nowy cykl warsztatów adresowanych do kobiet w ciąży i ich partnerów

Współpraca specjalistów w dziedzinie położnictwa z muzykami orkiestry Opery na Zamku zaowocowała powstaniem nowatorskiej formy zajęć prowadzących do umocnienia więzi nienarodzonego jeszcze dziecka z rodzicami. Pierwsze zajęcia odbędą się juz 5 lutego o godz. 11.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego.

***

"Opera na 9 miesięcy"

Okres oczekiwania na narodziny dziecka, dziewięć miesięcy, jest czasem rozwoju dziecka, ale także jego rodziców. Już w życiu prenatalnym można stymulować rozwój dziecka, a jednym z lepszych sposobów to dźwięk - swego rodzaju język porozumiewania się między ludźmi.

Dzięki spotkaniom "Opera na 9 miesięcy" rodzice mogą wkroczyć w świat muzyki, która koi i pomaga znaleźć drogę do swojego dziecka, aby już w tym okresie móc budować z nim głęboką więź. Warto spędzić choć kilku chwil w ciągu owych magicznych pierwszych dziewięciu miesięcy życia dziecka - zanim Ono jeszcze się urodzi - w otoczeniu żywej muzyki, tańca, relaksu, harmonii ze światem. Dobrze byłoby aby to właśnie muzyka wprowadzała dziecko do życia, a rodzicom przed jego narodzinami pomogła kształtować jego rozwój i muzyczny smak od samego początku jego istnienia.

Głos ma wielką siłę, a dźwięk docierający do dziecka w brzuchu mamy może ukoić jego zmysły i pobudzić do muzycznych doznań. Rodzice mówiąc do dziecka, śpiewając mu piosenki, dają mu do zrozumienia, że jest dla nich ważne i kochane.

Słuchając brzmień muzyki na żywo, z muzykami Opery, można poczuć jak dziecko cieszy się, gdy rodzice starają się nawiązać z nim kontakt, pobudzić go do zabawy, i uspokaja się, gdy jest kołysane do snu - a także sprawić sobie wiele przyjemności: masażu, nauki śpiewu, wizualizacji, ćwiczeń całego ciała...

Cena biletu- 27 zł od osoby

Aleksandra Masłach, Celina Szwinta, Sławomir Madal
Materiały Organizatorów
10 stycznia 2011

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia