W Chile trwa lato

"Oczyszczeni" - reż. Krzysztof Warlikowski - Teatr Współczesny we Wrocławiu

Spektakl w reż. Krzysztofa Warlikowskiego zaprezentowany zostanie 28, 29 i 30 stycznia podczas największego międzynarodowego festiwalu teatru, tańca i muzyki w Chile - Santiago a Mil. Obejrzy go ponad 1500 widzów

W Chile trwa właśnie lato, temperatura w dzień przekracza 30 stopni. Teatry występują na różnych scenach, a także w plenerze na terenie Santiago oraz w innych regionach kraju. Polscy artyści wystąpią na scenie teatru Matucana 100.

Na festiwal Santiago a Mil przyjechały w tym roku zespoły z ponad dwudziestu krajów świata, z obu Ameryk, Europy i Chin. Repertuar festiwalu obejmuje blisko 80 spektakli i koncertów. Ekipa techniczna i zespół aktorski "Oczyszczonych", po kilkunastogodzinnej podróży samolotem do Santiago, 26 stycznia przystąpi do przygotowań. Pierwsze przedstawienie rozpocznie się 28 stycznia o 21.00 czasu lokalnego. 29 stycznia Krzysztof Warlikowski spotka się z chilijskimi twórcami teatralnymi oraz krytykami.

Na festiwalu Santiago a Mil, co roku od 1994, prezentowane są najlepsze spektakle teatrów dramatycznych, muzycznych oraz teatrów tańca z całego świata. Festiwal organizowany jest przez Fundación Festival Internacional de Teatro a Mil (FITAM).

Polska reprezentowana jest na festiwalu Santiago a Mil po raz drugi. W 2008 r. gościł tam Teatr Ósmego Dnia ze spektaklem "Arka". Na tegoroczną edycję chilijskiego festiwalu obok "Oczyszczonych" zaproszono także przedstawienia: "Persona. Marilyn" K. Lupy oraz "Samotność pól bawełnianych" R. Rychcika.

(-)
Materiały Teatru
27 stycznia 2011

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia