W cyklu: SŁUCHAJ! Świat z perspektywy dziecka

"Białe baloniki" wg Magdaleny Fertacz

25 listopada o godz. 13.00 na Scenie Kameralnej Wrocławskiego Teatru Lalek kolejne teatralne słuchowisko z cyklu "Słuchaj". Tym razem posłuchamy sztuki Magdaleny Fertacz "Białe baloniki".

 Najbliższe SŁUCHAJ! przeznaczone jest dla dzieci powyżej 8 roku życia. BIAŁE BALONIKI - opowieści o małym Piotrusiu, którego tata stracił grawitację i odfrunął z domu. Chłopiec ucieka do onirycznego Świata Mammy - krainy niekończącej się zabawy i radości, w której mieszkają inne dzieci zaniedbane przez rodziców. BIAŁE BALONIKI poruszają problem rozpadu rodziny, ukazując, jak próbuje sobie z nim poradzić dziecko. Sztuka ukazała się w 3 numerze Dialogu z 2010 r.
***
SŁUCHAJ! to cykl czytań najnowszych sztuk dla dzieci z muzyką graną na żywo. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek pod opieką reżyserską Marii Wojtyszko czytają jedną z najnowszych polskich sztuk dla młodych widzów.
Najbliższe SŁUCHAJ! wyreżyseruje Agnieszka Mielcarek (PWST), o oprawę muzyczną zadba Maciej Trifonidis. Uwaga - po czytaniu zapraszamy na spotkanie z autorką sztuki, Magdaleną Fertacz.
Przypominamy: mimo że spektakl jest niebiletowany, niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc - telefoniczna pod numerami: (71) 335 49 11 / 12 / 49 lub e-mailowa na adres: widownia@teatrlalek.wroclaw.pl
***
Magdalena Fertacz BIAŁE BALONIKI
opieka reżyserska: Agnieszka Mielcarek (PWST)
muzyka: Maciej Trifonidis
występują: Anna Bajer, Kamila Chruściel, Agata Kucińska, Paulina Skłodowska, Edyta Skarżyńska, Radosław Kasiukiewicz, Tomasz Maśląkowski, Jacek Radomski

(-)
Materiał Teatru
17 listopada 2012
Portrety
Magda Fertacz

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...