W doborowej obsadzie

"Wesele Figara" - reż. Laco Adamik - Opera Krakowska w Krakowie

W najbliższy weekend Opera Krakowska zaprasza na "Wesele Figara" W. A. Mozarta (10, 11 i 12 kwietnia 2015). W partii Hrabiego Almavivy usłyszymy Stanisława Kufluka i Mariusza Godlewskiego. Postać Hrabiny będzie kreować także Katarzyna Oleś-Blacha.

Przedstawienie, obecne na afiszu Opery Krakowskiej od 2012 roku, nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem. Laco Adamik, reżyser krakowskiej inscenizacji, pozostał wierny mozartowskiemu dziełu. Akcentuje jego ponadczasowe walory, w tym prawdziwość charakterów, uczuć i relacji między postaciami. Nie unika przy tym treści społecznych, wpisanych w historię mariażu Figara i Zuzanny.

Podczas najbliższych spektakli w partii Hrabiego Almavivy usłyszymy Stanisława Kufluka i Mariusza Godlewskiego. Przypominamy, że Stanisław Kufluk, artysta Opery Krakowskiej, w lutym 2015 roku wystąpił jako książę Jelecki w premierze i kolejnych przedstawieniach "Damy pikowej" P. Czajkowskiego w Teatrze Bolszoj, a międzynarodowa publiczność nagrodziła go gromkimi brawami. Mariusz Godlewski związany od lat z Operą Wrocławską i występujący na niemieckich scenach, dał się poznać krakowskiej publiczności kreując partie m.in. Sharplessa w "Madama Butterfly" G. Pucciniego, Escamilla w "Carmen" G. Bizeta, Piotra Homonay'a w "Baronie cygańskim" J. Straussa.

Magdalena Molendowska, solistka Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie, po raz pierwszy wystąpi na scenie Opery Krakowskiej jako Hrabina Almaviva. Postać Hrabiny będzie kreować także Katarzyna Oleś-Blacha [na zdjęciu], należąca do czołówki polskich sopranistek.

W spektaklu usłyszymy również Roberta Gierlacha i Wojtka Gierlacha - odtwórców partii Figara - goszczących na prestiżowych scenach operowych Europy.

W obsadzie przedstawienia są także absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie - Angelika Kulanova-Pavlech, która zadebiutuje w partii Cherubina oraz Paweł Brożek, kreujący postać Basilia. Udział młodych śpiewaków w spektaklu jest wynikiem stałej współpracy Opery Krakowskiej z Akademią.

Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra i Chór Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

(-)
Materiał Teatru
10 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Trailer tygodnia