W Dwójce premiera słuchowiska "Po przerwie"

Polskie Radio

W sobotę, 3 października o godz. 21.30, Program 2 Polskiego Radia zaprasza na premierowe słuchowisko Włodzimierza Boleckiego "Po przerwie" w reżyserii Janusza Zaorskiego.

Scenariusz "Po przerwie" planowany jako opowieść filmowa powstał w 1986 roku dla zespołu PERSPEKTYWA. Jednak jako "antypaństwowy" powędrował do szuflady. Historia rozgrywa się w połowie lat osiemdziesiątych. Zwolniony z internowania bohater wyjeżdża na prowincję i tam dostrzega, jak daleko odeszli od siebie ludzie do niedawna bardzo sobie bliscy. W jakimś sensie jest to opowieść o banalności zła - zatem, bez względu na zmianę ustroju i sojuszów, ani odrobinę nie straciła na aktualności.

Włodzimierz Bolecki "Po przerwie". Adaptacja i reżyseria: Janusz Zaorski. Realizacja akustyczna: Andrzeja Brzoski. Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski. Występują m.in.: Mariusz Bonaszewski, Dorota Landowska, Kazimierz Kaczor, Maria Mamona, Natalia Rybicka, Sławomir Pacek, Leon Charewicz, Paweł Ciołkosz, Monika Kwiatkowska.

1 października słuchowisku "Po przerwie" poświęcona będzie audycja Moniki Pilch "Notatnik Dwójki" (godz.13.00), w której zaprezentowany zostanie reportaż z prób.

Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

(-)
Materiał Teatru
1 października 2015
Teatry
Polskie Radio

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia