W dzień bez samochodu zatankuj kulturę!

Czwartek 15 maja to dzień bez samochodu!

Kto tego dnia wybierze się komunikacją miejską, rowerem lub spacerem na spektakl „W mrocznym mrocznym domu” grany na Scenie Miniatura o godz. 19:00, będzie mógł zakupić bilet w cenie 25 zł! Ilość miejsc w promocji ograniczona!

„W mrocznym mrocznym domu" to wstrząsająca sztuka Neila LaBute'a - autora głośnych „Kształtu rzeczy", „Opętania" i „Kultu". Historia dwóch braci, któzy spotykają się po latach, aby rozwikłać mroczną tajemnicę z ich przeszłości. Czy chęć zemsty pociągnie za sobą niewinne ofiary? W tym spektaklu Scena Miniatura z ledwością opiera się aktorskiej energii Grzegorza Mielczarka i Marcina Sianko, którym partneruje już ciesząca się się uznaniem pomimo młodego wieku Karolina Kamińska. Spektakl w reżyserii Marcina Hycnara – aktora znanego z serialu „Barwy szczęścia".

Tekst (...) mocno rezonuje z emocjami, jakie wywołują obecne doniesienia o pedofilii (acz sztuka nie dotyczy osób duchownych). Ale bynajmniej, i na szczęście!, nie publicystyczny walor decyduje o artystycznej randze spektaklu, a wyśmienita gra aktorska. Grzegorz Mielczarek - który już nieraz dowiódł maestrii i Marcin Sianko - w ewidentnie najlepszej swej roli, (...) oraz partnerująca im Karolina Kamińska (...) dowodzą, że teatr może stać aktorem. - Wacław Krupiński, Dziennik Polski

Uwaga! Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
pl. Św. Ducha 1; 31-023 Kraków
Biuro Informacji i Rezerwacji 012 424 45 28; 012 424 45 25
pn-pt 9.00 -17.00

(-)
Materiały Teatru
14 maja 2014

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia