W dzikie wino zaplątani

"Grechuta" reż. Maria Żynel - Akademia Teatralna m. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

Po niedawnym, premierowym pokazie, w związku z dużym zainteresowaniem widzów, Akadamia Teatralna zaprasza 24 marca o godzinie 19 do sali 214 na dodatkowy pokaz spektaklu "Grechuta" w wykonaniu studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej.

Twórczość Marka Grechuty, oryginalna i ponadczasowa, ma wielu zagorzałych fanów. Do tych, którzy pamiętają początki estradowej kariery Grechuty dołączają wciąż nowe pokolenia oczarowane poetyckimi tekstami, przebojową muzyką i niezapomnianymi wykonaniami jego autorskich piosenek.

Studenci III roku Akademii Teatralnej w ramach pracy nad emisją głosu, interpretacją piosenki oraz śpiewem zespołowym ambitnie wzięli na warsztat repertuar Marka Grechuty. Zmierzyli się zarówno z młodzieńczymi przebojami krakowskiego mistrza (jak np. "Korowód" czy "W dzikie wino zaplątani"), jaki i z repertuarem mniej znanym ("Ach, gdyby był taki aparat", "Więc to nie tak"), z piosenkami z musicalu "Szalona lokomotywa" opartego na tekstach Witkacego, aż po ostatnie nagrania Grechuty z zespołem Myslovitz ("Kraków").

Piosenki Grechuty były już wielokrotnie coverowane przez różnych wykonawców. Teraz studenci Akademii Teatralnej próbują nadać im kolejny wymiar spoglądając z perspektywy adeptów piosenki aktorskiej.

Występują:

Olimpia Bogusz, Magdalena Dąbrowska, Rafał Iwański, Cezary Jabłoński, Milena Kobylińska, Jakub Klimaszewski, Daniel Lasecki, Zuzanna Łuczak, Helena Marczewska, Urszula Mazur, Patryk Ołdziejewski, Rafał Pietrzak, Małgorzata Rytel, Agnieszka Turek, Izabela Zachowicz

przygotowanie wokalne: Marcin Ozga

śpiew zespołowy, aranżacja, akompaniament: Piotr Nazaruk

zadania aktorskie: Maria Żynel

pokaz trwa 60 min.

Bilety do nabycia na portierni Akademii Teatralnej przy ul. Sienkiewicza

(-)
Materiał Teatru
24 marca 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...