W finale

"Karin Stanek" - reż. Alina Moś-Kerger - Teatr Korez w Katowicach

Monodram muzyczny "Karin Stanek" w finale 11 Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie.

Niezwykle miło jest nam poinformować, że monodram muzyczny "Karin Stanek" znalazł się w ścisłym finale 11. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego, który to finał odbędzie się w dniach 7-15 września br. w Warszawie. Agnieszka Wajs ożywi na scenie legendę polskiego rock'n'rolla 10 września o godz. 20:00.

Przedstawienie "Karin Stanek" powstało w ramach projektu Młoda Scena Teatru Korez. Reżyserii podjęła się Alina Moś-Kerger, kierownictwa muzycznego – Piotr Górka, w rolę tytułową wcieliła się Agnieszka Wajs. To niezwykłe przesięwzięcie, wskrzeszające na scenie jedną z najbardziej znanych Ślązaczek, bytomską Malowaną Lalę to nie tylko poruszająca historia legendy muzyki, ale też uczta dla najbardziej wymagających melomanów – rewelacyjnej wokalistce partnerują - poza Piotrem Górką na kontrabasie – także pianista Łukasz Piechota i perkusista Łukasz Kurek. Z tą rewelacyjną wokalistką to naprawdę nie przesada – muzycy z legendarnego zespołu Czerwono-Czarni, tego samego, w którym debiutowała Karin Stanek, po obejrzeniu monodramu zaprosili Agnieszkę Wajs do wspólnych występów m.in. na tegorocznych Wiankach w Krakowie, gdzie brawurowo wykonała największe przeboje "dziewczyny z gitarą". W monodramie, poza śpiewaniem niewątpliwych evergreenów muzyki rozrywkowej, Agnieszka czaruje widzów wcielając się w uroczą śląską dziołchę, która nieoczekiwanie dla samej siebie trafia na szczyt. Ale poza słodkim smakiem sukcesu, kosztuje też gorzkiej samotności i wyobcowania na emigracji.

Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego odbywa się od 11 lat. W tym roku spośród ponad pięćdziesięciu zgłoszeń do konkursu wybrano ostatecznie 11 monodramów, impreza odbędzie się w dniach 7-15 września w Teatrze WARSawy na Rynku Nowego Miasta. Co ciekawe, "Karin Stanek" to nie jedyny górnośląski akcent Przeglądu. W finale poza Agnieszką Wajs zaprezentują się także Hubert Bronicki w "Katechizmie białego człowieka" i Marcin Gaweł w monodramie "Synek".

(-)
Materiał Teatru
7 września 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...