W formule sztygarkowej

5. Chorzowski Tear Ogrodowy Sztygarka

Piąty sezon Ogrodu to siedem teatralnych spektakli piątkowych oraz trzy sierpniowe sobotnie spektakle dla dzieci, zainauguruje go jednak "NIEMEN" - czyli zjawiskowy głos Grażyny Łobaszewskiej i koncertowe brzmienie zespołu Ajagore!

W tym roku zaproszono z kolejnymi spektaklami teatry wypróbowane już w formule sztygarkowej: Teatr Montownia (niezawodny Rafał Rutkowski!) i Teatr Konsekwentny (spotęgowany Tomasz Jachimek!). Za to po raz pierwszy zobaczymy Stowarzyszenie Teatralne Badów (w smakowitej reżyserii Piotra Bikonta), legendarny Teatr 8 Dnia, a także (na "Ławeczce") Piotra Cyrwusa.

Teatralny początek to 22 lipca (sic!) Teatr 8 Dnia z Poznania i ich jak zawsze aktualny - choć to i śmieszno i straszno - spektakl "Paranoicy i pszczelarze".

Finał to z kolei Villqist-day, czyli autorski dzień chorzowianina Ingmara Villqista: spektakl "Taka fajna dziewczyna jak ty" Teatru Polskiego z Bielska-Białej (m.in. Anna Guzik!) oraz seans przedpremierowy zrealizowanego wspólnie przez Adama Sikorę i Ingmara Villqista znakomitego i nagradzanego filmu "Ewa".

A wszystko to niezawodnie opisze piórem ogrodniczek-ochotniczek (zaś co piontek, 7 razy!) miodowo-sepiowy "Sztajgerowy Cajtung"...

Dzięki Miastu Chorzów, Stowarzyszeniu SZTYG.art i Sztygarce ten piąty sezon się staje, więc do zobaczenia! I to pod zieloną wieżą!

Sergiusz Brożek
Materiały Organizatorów
14 lipca 2011

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...