W Impresaryjnym Teatrze Muzycznym

"Siostry Parry" - reż. Piotr Szalsza - Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

11 października w Impresaryjnym Teatrze Muzycznym odbędzie się recital Marty Bizoń, krakowskiej aktorki, na który złożą się utwory zainspirowane jej książką "Zapiski artystki". Na afiszu także m.in. musical "Alicja w Krainie Czarów", "Siostry Parry" i bajka "Rosnę".

Recital Marty Bizoń, znanej wokalistki i aktorki związanej z krakowskimi teatrami Ludowym i Teatrem im J. Słowackiego, współpracującej także z teatrem STU oraz operą krakowską. W repertuarze artystki znajduje się ponad 200 piosenek, m.in. utwory Ordonki, Edith Piaf, Kabaretu Starszych Panów, A. Osieckiej. Najnowszym projektem Marty Bizoń jest płyta "Tu i Tu". Na krążek składa się dwanaście premierowych utworów, dla których inspiracją była książka Marty pod tytułem "Zapiski artystki". To dwanaście muzycznych opowieści o życiu w dwóch zależnych od siebie rzeczywistościach, gdzie świat realny przenika się ze światem teatru. Pełna temperamentu artystka z poczuciem humoru stara się odnaleźć w nich i pomiędzy nimi.

Data występu: 11 października 2014 (Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Toruń, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: około 80 min.

Ceny biletów: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

Co poza tym w repertuarze? 12 października, aktorzy-amatorzy z Teatru "Futryna" zapraszają na musical "Alicja w Krainie Czarów". Historia Alicji stała się dla młodych miłośników sztuki inspiracją dla podjęcia rozważań na temat poszukiwania własnej tożsamości. 19 października kolejne spotkanie z Karolem Bartosińskim i Dominiką Eską. "Mistrzowskie dzieła solo i w duecie" to okazja do obcowania z arcydziełami muzyki klasycznej. W październiku czeka nas także kolejne spotkanie z siostrami Pegelman. Wszystkich, którzy nie widzieli wzruszającej historii zdolnych sióstr zapraszamy 23 października do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz 24 i 25 października do Teatru Muzycznego w Toruniu. Na koniec miesiąca coś dla fanów jazzu - 29 października z muzyką Victora Younga wystąpi Trio Kuby Stankiewicza.

W październikowe weekendy rodziców z maluchami zapraszamy na bajkę muzyczną "Rosnę". Kameralna scena, niesamowita scenografia i urzekająca muzyka sprawia, że "Rosnę" to wspaniała zabawa, nie tylko dla najmłodszych.

Szczegółowy program:

"Alicja w Krainie Czarów" - musical Teatru Futryna

Niesamowite przygody Alicji, bohaterki książki Lewisa Carrolla, w inscenizacji Muzycznego Teatru "Futryna". 12 października 2014 roku o godzinie 12:00 scena Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu przemieni się w niezwykłą "Krainę Czarów".

Muzyczny Teatr "Futryna" to grupa uzdolnionych artystycznie amatorów, działających razem od 2005 roku, kierowanych przez Siostry Nazaretanki oraz ich współpracowników. Jak mówią młodzi miłośnicy sztuki, historia Alicji stała się dla nich inspiracją do podjęcia rozważań na temat poszukiwania własnej tożsamości. Całość widowiska została ujęta w konwencji musicalowej. Ciekawe rozwiązania choreograficzne oraz orkiestra na żywo sprawiają, że spektakl ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

Data występu: 12 października 2014, godzina 12:00 (Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Toruń, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: ok. 80 min.

Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł

Bajka muzyczna "Rosnę"

"Rosnę" jest pierwszą produkcją Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu przeznaczoną dla najmłodszych widzów, w wieku od 1 do 6 roku życia.

To opowieść o dzieciach i opiekuńczych aniołach, które dbają o to żeby maluchy były bezpieczne i szczęśliwe. Jednym z takich brzdąców jest mała Ola, która "rośnie" na oczach publiczności. Bajka muzyczna w reżyserii Maroli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego to produkcja nietypowa. Ze sceny nie pada prawie ani jedno słowo. Aktorzy docierają do małych widzów poprzez gest, mimikę i ruch sceniczny. Spektakl, dzięki rozbudowanej warstwie muzycznej i plastycznej kształtuje młodego odbiorcę, uwrażliwiając go na sztukę od najmłodszych lat. Do potrzeb maluchów przystosowana została także scenografia. Zamiast na krzesłach, widzowie siedzą na miękkich poduszkach, na wyłożonej wykładziną podłodze. Scena znajduje się na tym samym poziomie co widownia. W trakcie spektaklu nie gaśnie światło, tak by dzieci czuły się bezpiecznie.

Pełna humoru opowieść, zachwycająca scenografia, ciekawe kostiumy i piękne lalki. Wszystko to składa się na niezwykłe przedstawienie! "Rosnę" wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych!

Spektakle: 12.10.2014, 18.10.2014, 25.10.2014, 26.10.2014

Spektakle grane są o godzinie 11:00. W przypadku wyprzedania biletów kolejne przedstawienie odbędzie się o godzinie 14:00.

Czas trwania: około 35 minut

Ceny biletów dziecko z opiekunem - 35 zł, dwoje opiekunów z dzieckiem - 50 zł, każdy kolejny bilet dla dziecka w cenie 14 zł. Opiekunowie grup wchodzą za darmo.

Mistrzowskie dzieła solo i w duecie - koncert Karola Bartosińskiego i Dominiki Eski

Sierpniowy występ uznanej pianistki i utalentowanego kontratenora wzbudził duże zainteresowanie toruńskiej publiczności. Po raz kolejny artyści zaprezentują się na scenie Teatru Muzycznego w październiku również z repertuarem klasycznym, jednakże ze zmienionym programem. Usłyszymy arcydzieła S. Bacha, R. Straussa, N. Porpora i wielu innych cenionych kompozytorów. Arie wykonywane będą solo i w duecie, z akompaniamentem pianina.

Dominika Eska to znana toruńska pianistka, laureatka wiele konkursów pianistycznych. W trakcie występu będziemy mogli posłuchać także jej kompozycji własnych. Karol Bartosiński dał się poznać widzom Teatru Muzycznego jako "poważny niepoważny" kontratenor o urzekającym głosie. Wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze zdolnych artystów, a także tych, którzy chcą zobaczyć ich raz jeszcze zapraszamy do Pałacu Dąmbskich!

Data występu: 19 października 2014 godz. 19:00 (Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Toruń, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: ok. 70 min.

Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł

Spektakl muzyczny Siostry Parry

W październiku w Teatrze Muzycznym kolejne spotkanie z rozśpiewanymi żydowskimi siostrami Pegelman. Malka i Chaja, wiedzione marzeniami o lepszym życiu, opuszczają rodzinną Galicję i wyruszają do Nowego Jorku. W Ameryce siostry, już pod nazwiskiem Parry, szybko przekonują się, że codzienność nie ma nic wspólnego z rajem.

Premierowa produkcja Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego to wzruszająca muzyczną opowieść o marzeniach, miłości, przyjaźni i tęsknocie. Świetna oprawa muzyczna (m.in. tradycyjne pieśni żydowskie i numery musicalowe, śpiewane w języku polskim, jidysz, angielskim i niemieckim) i doskonała gra aktorska to prawie dwugodzinne spotkanie z musicalem!

Spektakle: 23 października 2014, godz. 19:00 (Miejskie Centrum Kultury, Bydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12-14), 24 i 25 października 2014, godz. 19:00 (Kujawsko- Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, Toruń, ul. Żeglarska 8)

Czas trwania: 120 min. (z 15 min. przerwą)

Ceny biletów: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł

(-)
Materiał Teatru
2 października 2014

Książka tygodnia

Czescy ekspresjoniści
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Jindřich Chalupecký

Trailer tygodnia