W nadchodzący weekend

3 i 4 sierpnia w Operze Krakowskiej

Informacje dotyczące najbliższych spektakli Krakowskiej Opery Kameralnej:

Sobota, 3 sierpnia br. godz. 20.00 "Stabat Mater" - Kraków, Kościół XX. Misjonarzy na Stradomiu;

Misterium sceniczne "Stabat Mater" to oryginalne połączenie muzyki Antonio Vivaldiego i Giovanniego Battisty Pergolesiego z elementami gry aktorskiej, kompozycji ruchu scenicznego, oryginalnego kostiumu oraz scenografii. Widowisko zachwyca ekspresyjną i piękną  w swej prostocie muzyką sakralną, przepełnioną liryką  i emocjonalnością, charakterystycznymi dla neapolitańskiej szkoły operowej XVIII wieku.

Niedziela, 4 sierpnia br. godz. 19.00 "Chatskele, Chatskele!" - siedziba Krakowskiej Opery Kameralnej;

Widowisko muzyczne w jidysz. Dawne pieśni żydowskie z bogatej kolekcji archaicznych pieśni ludowych w jidysz, w nowych, oryginalnych aranżacjach - pieśni miłosne, weselne, biesiadne, kołysanki, obyczajowe.

Sobota, 10 sierpnia br. godz.19.00 "La serva padrona" - siedziba Krakowskiej Opery Kameralne

Najsłynniejsze dzieło Giovanni B. Pergolesiego.

Zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu. Sprytna służąca sprawia, że jej pan żeni się właśnie z nią.

Stylowe kostiumy i choreografia! Interesująco zarysowane charaktery bohaterów! Bogata muzyczna tkanka, dająca doskonałą możliwość dla wokalnych popisów solistów!

Niedziela, 11 sierpnia br. godz. 19.00 "Chatskele, Chatskele!" - siedziba Krakowskiej Opery Kameralnej.

(-)
Materiał Opery
31 lipca 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia