W niedzielę premiera w Cynadzie

"Nieme kino" - choreografia: Bożena Eltermann - Teatr Cynada

1 grudnia w klubie Żak podczas Wieczoru Teatru Cynada, odbędzie się m.in. premiera spektaklu "Nieme kino" w choreografii Bożeny Eltermann.

Wieczór złożony z dwóch spektakli: "Koncert Opus 11" (solo Bożeny Eltermann, godz. 19) oraz premiery "Niemego kina" (godz. 20).

"Nieme kino" to coś o aktywności, radosnym wysiłku, nieprzerwanym działaniu, niekończącym się ruchu, przemianie, aktywnej bierności pchającej wydarzenia w niewiadomym kierunku, bo czas ani świat nigdy nie ustaje... coś o zmęczeniu niepozostawiającym złudzeń, o marzeniach nigdy niespełnionych i o tych, które oswoiliśmy i zamieniliśmy w rzeczywistość... coś o bogactwie umysłu, coś o ubóstwie codziennej komunikacji werbalnej, coś o strachu o przyszłość, coś o teraźniejszej namiętności, coś o procesie krystalizowania myśli, stwarzania rzeczywistości, życiu na zakręcie, za którym nie wiadomo co się znajduje... i dobrze... coś o nas...

występują: Aleksandra Widuto, Karolina Chojnacka, Marek Kakareko, Bożena Eltermann

Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalnego Marszałka Województwa Pomorskiego, Stypendium Funduszu Promocji Twórczości Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: GAK Stacja Orunia, Fundacja Grawitacja

(-)
Materiał Teatru
30 listopada 2013
Teatry
Teatr Cynada

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Proces
Pia Partum
19 stycznia 2019 roku na scenie pojaw...