W oparciu o „Dzienniki"

"Niżyński" - reż. Marek Kossakowski - Method Studio w Warszawie

NIŻYŃSKI
Bezkompromisowy i obrazoburczy portret Boga-Człowieka - artysty, dla którego własny geniusz staje się przyczyną upadku. Niezaprzeczalny geniusz sceny, tancerz baletowy polskiego pochodzenia, artysta o światowej sławie i barwnej biografii.

Stajemy z nim twarzą w twarz już po wielkiej tragedii jego życia, kiedy choroba umysłowa zamknęła go we własnym, wewnętrznym świecie i pewne jest, że nigdy więcej nie zatańczy. Szczere i nieporadne słowa, zarazem odważne i żarliwe, zostają jedyną możliwością wyrażenia się. Tak samo jak kiedyś poprzez taniec, teraz swoistym monologiem, żąda dyktatury serc.

W swoich „Dziennikach" Niżyński pozwala sobie na głośne powiedzenie tego, co wielu myśli, ale nie wypowiada na głos. Uwięziony w drętwiejącym ciele, staje przed widzami niedorzeczny i błyskotliwy, heroiczny i pokonany.

MAREK KOSSAKOWSKI – polscy widzowie kojarzą go z roli „Górskiego" z filmu Władysława Pasikowskiego „Pitbull. Ostatni Pies" oraz z roli Daniela w serialu „Klan". Studiował i pracował głównie w Paryżu, gdzie ukończył elitarny kurs "Character dream workshop" prowadzony przez amerykańską aktorkę Elizabeth Kemp (wśród jej uczniów były gwiazdy tej miary co Bradley Cooper i Lady Gaga), zagrał w międzynarodowych produkcjach m.in.: Angelova w serialu "Boulevard du Palais", Deville'a w thrillerze "L'Absinthe" i Brando w telewizyjnej mini-serii "Diversion End", Wacława Niżyńskiego w filmie "Chanel i Strawinski". Zainspirowany postacią wielkiego tancerza i choreografa, postanowił stworzyć autorski spektakl w oparciu o jego „Dzienniki". Marek Kossakowski jest producentem i twórcą Method Studio na warszawskim Mokotowie.

PREMIERA - „NIŻYŃSKI"

26 LUTEGO 19:00
27 LUTEGO 20:00
28 LUTEGO 20:00
GDZIE: Method Studio, Czerniakowska 26, Warszawa

Bilety : 50zł
Rezerwacje: methodstudio.pl@gmail.com
Dane do przelewu zostaną podane mailowo
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA

Joanna Stasina
Materiał Teatru
19 lutego 2021

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...