W Pantomimie Akcja-EDUKACJA

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego

Wrocławski Teatr Pantomimy przygotowuje się już do 60. jubileuszowego sezonu artystycznego, którego ważną częścią będą działania edukacyjne z projektem "Akcja: EDUKACJA" na czele.

Mimo, że wakacje wciąż trwają, chcielibyśmy zachęcić do udziału w naszym projekcie dzieci i ich rodziców, młodzież oraz seniorów. W nadchodzącym sezonie wszystkich uczestników projektu czeka wytężona praca i dwa przedstawienia i wielka satysfakcja! Warsztaty, które miały przygotować i ukształtować poszczególne grupy do pracy nad finałowym przedstawieniem są już za nami. Pracę nad pokazem kończącym poprzedni etap pracy rozpoczniemy wraz z nowym sezonem, czyli już we wrześniu 2015.

Od września 2015 zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach. Zapisy już przyjmujemy!

**

Grupa Młodzież

Zajęcia z młodzieżą licealną i studentami poprowadzi Agnieszka Kulińska - aktorka Pantomimy i pedagog PWST we Wrocławiu. Licealiści i studenci od września zabiorą się za pracę nad przedstawieniem, którego premiera zaplanowana jest na listopad 2015.

Próby do przedstawienia odbywały się będą dwa razy w tygodniu - w czwartkowe popołudnia i w soboty.

Zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi i chcieliby podjąć wyzwanie i zmierzyć się z pracą nad przedstawieniem opartym na tradycjach ruchowych Wrocławskiego Teatru Pantomimy i współczesnych środkach wyrazu.

Koszt udziału w zajęciach to 150 zł/m-c.

**

Grupa Senior

Od września ruszamy ponownie z zajęciami w grupie Senior. Nasi najstarsi adepci również rozpoczną już intensywne próby do swojej premiery, planowanej na listopad 2015.

Zajęcia w grupie Senior prowadzi nasz aktor Artur Borkowski.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

**

Grupa Junior

Od września z dziećmi i ich rodzicami widzimy się w Kinie Nowe Horyzonty. O wasze niezapomniane, pomysłowe i pełne dobrej zabawy niedzielne poranki zadbają nasi aktorzy. Plan jest taki: spotykamy się o 10.00 i wspólnie oglądamy bajkę/animację, która będzie inspiracją do zabaw ruchowo-teatralnych. Z pewnością nie zabraknie dobrej energii!

Zapraszamy w niedziele o 10.00 (od września) do Kina Nowe Horyzonty.

Sprzedaż biletów prowadzą kasy KNH.

***

Do tej pory "Akcja: EDUKCJA" to:

208 warsztatów,

395 godzin warsztatowych,

ponad 30 pedagogów i artystów teatrów dramatycznych, lalek i ruchu, którzy prowadzili zajęcia w grupach Młodzież, Senior i Junior - m.in. aktorzy i pedagodzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Ewa Skibińska, Joanna Gerigk, Joanna Szymajda, Konrad Dworakowski, Przemysław Jaszczak, Mateusz Płocha.

(-)
Materiał Teatru
21 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Cztery Dramaty
Wydawnictwo Ossolineum
Cyprian Norwid

Trailer tygodnia