W Pleciudze już w styczniu "Don Juan"

"Don Juan, czyli..." - reż. Aleksiej Leliavski - Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Kim jest w dzisiejszym świecie Don Juan? Słynny libertyn, piękny i wiarołomny młodzian, będący jednym z emblematów naszej kultury.

Czy w opowieści o jego brawurowych przygodach miłosnych, zdradach i pojedynkach oraz wyzwaniu rzuconym Opatrzności możemy jeszcze znaleźć dla siebie coś więcej niż zajmującą historię z przewidywalnym morałem? A może właśnie dziś – w czasach, gdy idee i wiary murszeją i rozpadają się, stare wartości nikną pośród nowych zasad, a niekiedy i rozpraszają w pustce – zagadka Don Juana dotyczy nas szczególnie?

I zmusza do odpowiedzi na pytania o to, w co wierzymy, czego się lękamy i jak daleko sięgają granice naszej pozornie nieograniczonej wolności?

W przedstawieniu Teatru Lalek „Pleciuga" Don Juana jest lalką. Czy ten mały człowieczek może siebie – i nas – postawić wobec wielkich pytań? I kto pociąga za sznurki, które wprawiają go w ruch?

Rafał Hajdukiewicz, grający w tym spektaklu tytułową rolę, otrzymał nagrodę w kategorii „najlepszy aktor sezonu" w teatralnym plebiscycie Bursztynowy Pierścień 2012.

CENY BILETÓW

na spektakle dla dorosłych:

bilet normalny – dla widzów indywidualnych: 30 zł
bilet ulgowy – dla minimum 4 osób: 25 zł
bilet zbiorowy – dla grup zorganizowanych: 20 zł
bilet studencki: 20 zł

(-)
Materiał Teatru
24 grudnia 2012

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...