W poniedziałek w Zamku

"Słoń" - reż. Izabella Cywińska - Teatr TV

4 listopada o godz. 19 w CK Zamek odbędzie się projekcja kolejnego spektaklu Izabelli Cywińskiej, zrealizowanego dla Teatru TV. Po pokazie - spotkanie z aktorami i twórcami spektaklu.

"Słoń" Aleksandra Kopkowa (real. 1987) - pełna humoru opowieść o rodzinie kołchoźnika Moczałkina. Jego syn Mitia poddaje ojca ostrej indoktrynacji politycznej. Skutek jest jednak odwrotny od oczekiwań. Zamiast nabrać głębokiej niechęci do klasy próżniaczej, Moczałkin zaczyna marzyć o burżujskim życiu. Nieoczekiwanie znajduje złotego słonia. Czy ten skarb stanie się jego przepustką do lepszego świata?

Przed pokazem: "Specyfika scenografii telewizyjnej"; po pokazie spotkanie z aktorami i twórcami spektaklu.

Izabella Cywińska - 40 lat temu objęła dyrekcję Teatru Nowego w Poznaniu. Stworzyła znakomity zespół aktorski, a poznańska scena stała się pod jej kierownictwem jednym z najbardziej uznanych i znaczących teatrów w Polsce. Sztuka teatralna jest ulotna, po zejściu z afisza żyje jedynie w ludzkiej pamięci. Na szczęście w archiwach przetrwały spektakle, które Izabella Cywińska zrealizowała w poznańskiej telewizji w latach 1978-1989. Chcemy je "ożywić", by udowodnić, że poruszane w nich problemy są dziś równie aktualne i prowokujące do dyskusji jak w czasach, w których powstały.

Cykl kontynuowany będzie do grudnia 2013. Zapraszamy na kolejny seanse:

18. 11. Adolf Rudnicki "Pensjonat Paryż" (real. 1988)

09.12. Stanisław Brzozowski "Milczenie" (real. 1978)

16.12. Jerzy Andrzejewski "Ciemności kryją ziemię" (real. 1986)

Wszystkim pokazom towarzyszyć będą spotkania z aktorami i twórcami.

Gośćmi będą m.in. Izabella Cywińska, Janusz Michałowski, Wiesław Komasa, Sława Kwaśniewska, Jacek Kulm, Marek Sobociński i wielu innych artystów związanych z Teatrem Nowym.

Przegląd spektakli telewizyjnych Izabelli Cywińskiej

Aleksander Kopkow "Słoń" (real. 1987)

kiedy: 4.11. g. 19

gdzie: Sala Kinowa

bilety: 10, 15 zł

(-)
Materiał organizatora
3 listopada 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia