W ramach akcji "Tak dla Nowaków!"

"Aksamitny Królik" w Teatrze Lalki Maski i Aktora Groteska w Krakowie

W niedzielę 16 września 2012r. o godz. 13:00 w Teatrze Groteska będzie można obejrzeć spektakl "Aksamitny królik". Honoraria aktorskie zostaną przekazane na wsparcie akcji i na budowę domów dla rodzin Nowaków, które w wyniku katastrofy awionetki straciły dorobek całego życia.

Większość naszych spektakli adresowanych do dzieci opowiada o przyjaźni i płynącej z niej wzajemnej pomocy w pokonywaniu trudności. Przedstawienie "Aksamity Królik" najdobitniej ze wszystkich naszych widowisk mówi o przyjaźni między chłopcem a Aksamitnym Królikiem - ożywioną zabawką, której nie przerwie nawet śmierć. Mówi o ofiarowaniu własnego życia dla ratowania przyjaciela.

Chcemy, aby zebrane środki pozwoliły na powrót rodziny Nowaków do własnych domów, aby podobnie jak nasi widzowie byli znów uśmiechnięci i radośni.

Bohaterowie naszych spektakli dokonują często rzeczy niemożliwych, pokonują trudności przekraczające ich siły. Chcemy przekonać innych do tego, że nawet bardzo trudne zadana można zrealizować. Domy dla Nowaków są takim zadaniem - mówią twórcy spektaklu.

Bilety na spektakl można kupić w kasie Teatru Groteska oraz na stronie www.groteska.pl

21 sierpnia 2011 roku miał miejsce wypadek awionetki. Samolot Cessna spadł obok domów zamieszkanych przez rodziny Nowaków. Znajdujące się w budynkach osoby zdołały uciec. Po uderzeniu z samolotu wypłynęło paliwo i wybuchł pożar, którzy mieszkańcy sami gasili do momentu przybycia straży pożarnej. Dwa budynki połączone razem (jeden z lat 60. drugi z 70.) uległy zniszczeniu. Nadzór budowlany nakazał ich rozbiórkę. Od momentu tragedii, która spotkała rodziny Nowaków wielu ludzi zaangażowało się w pozyskiwanie funduszy na odbudowę zniszczonych domów. Koordynacją i organizacją akcji społecznej "Tak dla Nowaków!" zajmuje się Stowarzyszenie Tak, Kraków!.

Cały czas można tez wspierać akcję poprzez wpłaty na konto 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem Tak, dla Nowaków

Koordynacją i organizacją akcji społecznej "Tak dla Nowaków!" zajmuje się Stowarzyszenie Tak, Kraków!.

Więcej informacji o akcji www.takdlanowakow.pl

(-)
Materiały Teatru
7 września 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...