W ramach obchodów Roku Tadeusza Różewicza

"Śmieszny staruszek" - reż. Wiesław Hejno - Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na listopadowe spektakle dla młodzieży i dorosłych: Śmieszny staruszek - 25 i 26 listopada o godz. 19.00.

"Śmieszny staruszek" w reżyserii Wiesława Hejny (premiera 10 lutego 2001) to jeden z najsłynniejszych w Polsce spektakli lalkowych dla dorosłych - niezwykła inscenizacja poruszającego dramatu Tadeusza Różewicza. Reżyser rozbił głównego bohatera na kilka postaci (lalki wykonane i animowane w różnych technikach). Koncept ten stanowi nie tylko nowatorskie podejście inscenizacyjne do znanego utworu, ale także próbę jego nowego odczytania.

W pokazach przedpremierowych przedstawienie zdobyło: nagrodę za scenografię w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej; I nagrodę za reżyserię, I nagrodę za zbiorową kreację aktorską i III nagrodę za muzykę na XX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu; I nagrodę – dla najciekawszego spektaklu festiwalu na V Festiwalu Komedii „Talia” w Tarnowie; zostało również uhonorowane Dyplomem Zarządu Głównego ZASP za wybitną zbiorową kreację aktorską w technice lalkowej.

UWAGA! Dla wszystkich z Państwa, którzy przyjdą w listopadzie na przedstawienie Śmieszny staruszek, mamy wyjątkowy prezent - pięknie wydaną płytę z filmowym zapisem spektaklu i nowym programem przedstawienia. Wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Wrocław w ramach obchodów Roku Tadeusza Różewicza.

oprac. mo
Materiały Teatru
8 listopada 2011

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...