W Rzeszowie - "Hamlet"

"Hamlet" - reż: Steve Livermore - Teatr im. Siemaszkowej w Rzeszowie

Steve Livermore (na zdjęciu) z Londynu wyreżyseruje "Hamleta" w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Premiera 21 stycznia 2012 r.

Brytyjski reżyser m.in. jest twórcą własnego teatru w Londynie, dla którego pisze sztuki, w którym reżyseruje i gra. Zagrał ponadto w kilku produkcjach telewizyjnych i filmach fabularnych, realizował reklamy oraz filmy wideo i gry komputerowe. Filmy reklamowe kręcił także w Łodzi, równolegle prowadząc na filologii angielskiej na uniwersytecie zajęcia z dramatu. 

- Mój „Hamlet” będzie w klimacie postindustrialnym, na scenie przewiduję więcej betonu, aniżeli drewna. Hamlet, jako bohater, człowiekiem pozbawionym bierności - mówi Steve Livermore.

Bliższy kontakt z aktorami umożliwi Brytyjczykowi Stanisław Brejdygant, jako konsultant mowy scenicznej, który ponadto zagra Starego Aktora i Ducha Ojca Hamleta.

Rola Hamleta została powierzona Józefowi Hamkało, aktorowi związanemu ze scenami Łodzi i Tarnowa. Dobrze znanemu nowemu dyrektorowi rzeszowskiego teatru Remigiuszowi Cabanowi z licznych jego realizacji w łódzkim Teatrze Nowym.

Andrzej Piątek
Dziennik Teatralny Rzeszów
4 października 2011

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia