W sobotę kolejna premiera

"Roma i Julian" - reż. Krzysztof Jaroszyński - Teatr Nowy w Łodzi

Trzecią już premierę w nowym sezonie artystycznym przygotował na sobotę Teatr Nowy, Na jego deskach będzie można zobaczyć komedię "Roma i Julian" autorstwa i w reż. Krzysztofa Jaroszyńskiego.

Jak informuje w czwartek PAP Agnieszka Cytacka, "Roma i Julian" to debiut dramatopisarski Jaroszyńskiego, który do tej pory dał się poznać jako autor tekstów kabaretowych. Jest też znany z występów w kabarecie "Pod Egidą" i jako autor seriali komediowych m.in. "Graczykowie" i "Daleko od noszy".

Akcja spektaklu dzieje się współcześnie w Polsce. W jednej z klinik na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, a leżący w sąsiedniej sali Julian - kobietą. Romę odwiedza o wiele lat starszy mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje matka, wstrząśnięta decyzją syna. Spotkanie na korytarzu matki Juliana i męża Romy pokazuje, że za młodu łączyła ich wielka miłość. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie

W łódzkim spektaklu udział biorą gościnnie - Elżbieta Zającówna i Olaf Lubaszenko oraz artyści Teatru Nowego: Delfina Wilkońska i Konrad Michalak. Przedstawienie grane będzie na Dużej Sali.

(-)
(PAP)
25 października 2013

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia