W Studiu Teatralnym Dwójki

"Miss HIV" - reż. Maciej Kowalewski - Och-Teatr w Warszawie

Do końca maja Telewizja Polska pokaże aż trzy ważne premiery teatralne. 18 maja o godz. 20:25 TVP1 wyemituje „Zaręczyny” w reżyserii Wojciecha Nowaka. Dzień później o godz. 20:30 TVP Kultura pokaże sztukę „Polacy” w reżyserii Gabriela Gietzky’iego, a 24 maja o godz. 22:55 Studio Teatralne Dwójki zaprasza na „Miss HIV” w reżyserii Krzysztofa Czeczota.

„Miss HIV" to sztuka wyreżyserowana przez Krzysztofa Czeczota. Irina, Klara, Julia, Urszula i Rafael – bohaterowie dramatu Macieja Kowalewskiego to ludzie, którzy miłości szukają w programie telewizyjnym. Każde z nich kocha coś innego: siebie, pieniądze, sławę, cierpienie, seks. Dla chwilowego zaspokojenia tych pragnień gotowi są zrobić wszystko.

Do kolejnej edycji programu telewizyjnego „Miss HIV" zgłaszają się nastoletnia Julia, niespełna trzydziestoletnia Irina, Klara – już po trzydziestce – oraz Urszula, która reprezentuje swoją zmarłą na HIV siostrę bliźniaczkę. Każda z bohaterek ma inny plan i oczekiwania, ale każda z nich chce pokazać się światu. Teleturniej prowadzi Rafael – aktor, który weźmie każdą chałturę, byle dobrze płatną. Udział całej piątki bohaterów w telewizyjnym show demaskuje ich potworną samotność i ogromną potrzebę akceptacji.

Spektakl został wyprodukowany przez WFDiF w ramach cyklu prezentacji polskiej sztuki współczesnej w inscenizacji debiutantów w Teatrze Telewizji. „Miss HIV" to już kolejny spektakl WFDiF, po „Walentynie" Julii Kijowskiej i Wojciecha Farugi oraz „Walizce" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego, który prezentuje TVP2 w reaktywowanym jesienią zeszłego roku Studiu Teatralnym Dwójki.

Premiera: 24 maja o godz. 22:55 w TVP2

(-)
Materiał TVP
16 maja 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia